Manşet

Dibeklihan’da Anlamlı Söyleşi

Karia Rotary Kulübü Lozan 98 Yaşında Etkinliği

 

Rotary 2440.Bölge Federasyonu’na bağlı Karia Rotary Kulübü, Lozan’ın 98.Yıldönümünü Kutlama etkinliğini Dibeklihan’da Gülsün Bilgehan’ın Söyleşisi ile gerçekleştirdi.

Etkinliğin Açılış Konuşmasını yapan Karia Rotary Kulübü Başkanı Saide Kurt,Lozan Antlaşması’nın önemini anlatarak misafirlere hoşgeldiniz dedi. Ardından Rtn.Türkan Ulubaş “Barış” konulu bir şiir ile girizgah yaptı ve Gülsün Bilgehan’ın özgeçmişini sundu.

Söyleşinin kahramanı Saygıdeğer Gülsün Bilgehan’ın Merhaba konuşması ve İnönü Vakfı tarafından hazırlanan Lozan adlı animasyon filmi gösterildi.

Gülsün Bilgehan İsmet Paşa’yı, askeri disiplinini, başarısını anlatarak söze başladı. Daha sonra Lozan Konferansı görüşmelerini, Lozan Antlaşması’nın imzalanmasını, Mustafa Kemal ve İsmet İnönü ilişkilerini anlattı.

İsmet Paşa ile aynı evde büyüyen bir çocuk olarak,anneannesi Mevhibe hanım ve Paşa Dedesi İsmet İnönü’ye ilişkin anılarını o sıcacık üslubuyla dile getirdi.

Söyleşinin her saniyesini konuklar büyülenerek izledi.

Karia Rotary Kulübü’nün düzenlediği bu etkinliğe Uluslararası Rotary Geçmiş Dönem Direktörü Şafak Alpay, Rotary 2420. Bölge Federasyon Başkanı GülperiGürpınar, Rotary 2430.Bölge Geçmiş Dönem Guvernörü Murat Öz, Rotary 2430.Bölge Geçmiş Dönem Guvernörü Nezih Bayındır, Yeniköy Rotary Kulübü Başkanı Banu Eraslan , Rotaryenler ve aileleri, kalabalık seçkin misafirler katıldılar.

Gecenin sonunda Karia Rotary Kulübü Baskanı Saide Kurt Gülsün Hanıma  ve konuklara teşekkür etti.

Bu anlamlı gecenin anısına İnönü Vakfı Bursiyerleri İçin yaptıkları katkıyı ve Rotary Barış Ormanında Gülsün Bilgehan adına yaptıkları 10 adet fidan bağışının sertifikalarını takdim etti.

Geceden herkes mutlu ayrıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu