ÇevreGündemMagazinManşet

Bodrum’daki Etkinliğe Ünlü Sanatçılar Katıldı

Turizm Beldelerinde "Dünya Çevre Günü" Etkinlikleri Düzenlendi

 

Muğla’nı turizm beldeleri olan Bodrum, Fethiye ve Köyceğiz ilçelerinde “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında programlar gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesince Bitez Mahallesi’nde düzenlenen “Sokağım temiz, Bodrum temiz” etkinliğine, Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın yanı sıra şarkıcı Gülben Ergen, tiyatro oyuncusu Mihriban Er’in de aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

Sanatçı Ergen, burada yaptığı konuşmada, üç çocuğunun olduğunu ve onlara yaşanabilir bir çevre bırakmak istediklerini söyledi.

Denize çöp atılmaması gerektiğini belirten Ergen, “Deniz bize doğanın bir nimeti ve şifası. Deniz ilaçtır, nefes aldığımız yerdir. Denizin içerisindeki vitaminler çok önemli. Bodrum benim çocuklarımla 3 ay yaşadığım ama 12 ay herkesin nefes aldığı çok değerli bir bölge. Turizm için de çok önemli bir yer. Buraya çok iyi bakmamız lazım. Bu, boynumuzun borcu.” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Aras da ilçeyi temiz tutmak için yoğun çalışmalar yaptıklarını, burada yaşayan vatandaşları da bu konuda duyarlılığa davet ettiklerini vurguladı.

Etkinlikte toplanan atıklardan yapılan çeşitli sanat ürünleri tanıtıldı, dans gösterisi sahnelendi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu