Kültür SanatManşet

37 Milli Sporcumuz Avrupa Finalinde

Bodrum’lu Dansçılar Avrupa Finalinde

 

Bodrum Dans Kulübü’nün yaşları 9 ile 16 arasındaki 37 milli sporcusu Modern Dans ve Bale’de Avrupa Finaline yükseldiler.

Pandemi nedeni ile bu yıl online düzenlenen “IDO kıtalar arası performans sanatları yarışmasına” Bale, Modern Dans ve Jazz kategorilerinde solo, duo ve grup olmak üzere 30 ayrı koreografi ile katılan Bodrum Dans Kulübü’nün genç dansçıları;

 1. turda Türkiye elemelerini başarıyla geçtiler.
 2. turda Güney Avrupa bölgesi grubunda yer alanBodrum’lu 37 genç dansçımız, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Macaristan, Bosna Hersek ve Romanya’ya karşı yarışarak tur sonunda 17 koreografi ile FİNAL turuna çıkmaya hak kazandı ve TÜRKİYE ismini Avrupa Kıtalararası yarışması final turuna katılan ülkeler arasına yazdırmayı başardılar.
 3. turdaDoğu Avrupa, Batı Avrupa ve Kuzey Avrupa bölgelerinin finalde yarışmaya hak kazanan en iyi 20 koreografisine karşı yarışacaklar.

Bodrum’lu 37 genç dansçının Avrupa Final turuna yükselen 17 koreografisi şu şekilde sıralanıyor:

SOLO Kategorisinde

 • Nehir Çadır (2011) – Final turunda Modern Dans, Bale ve Jazz(3 koreografi)ile yarışacak,
 • İndia Alkan (2010) – Final turunda Modern Dans ve Jazz(2 koreografi) ile yarışacak,
 • Ekin Koşar (2011) – Final turunda Modern Dans koreografisi yarışacak

DUO Kategorisinde

 • Derin Toker (2012) ve Serra Çelikgöz (2012) –Finalde Modern Dans koreografisi ile yarışacak,
 • Zeynep Yüksel (2007) ve Aleyna Gazen (2006) – Finalde Bale koreografisi ile yarışacaklar

GROUPS Kategorisinde

 • MY SUN – isimli Modern Dans koreografisi finale yükseldi
 • DAY DREAMING -isimli Modern Dans koreografisi finale yükseldi
 • MOLECULES– isimli Modern Dans koreografisi finale yükseldi
 • OPENING– isimli Modern Dans koreografisi finale yükseldi
 • ON TOP – isimli Jazz koreografisi finale yükseldi
 • MAZURKA – isimli Bale koreografisi finale yükseldi
 • SEA BREEZE – isimli Bale koreografisi finale yükseldi
 • MAGIC GARDEN – isimli Bale koreografisi finale yükseldi
 • TANGO – isimli Bale koreografisi finale yükseldi

 

Bodrum Dans Kulübü başkanı ve Modern Dans Milli Takım Kaptanı Fatih Özvezneci Avrupa finaline yükselen Bodrum’lugenç sporcular için şunları söyledi:

Dört yıldır Türkiye’de ve İngiltere’de defalarca birincilik kazanan Bodrumlu genç dansçılardan oluşan Milli Takımımızı gönülden tebrik ediyorum. Gençlerimiz ayda 32 saati geçen antrenman saati ile çok yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiler. Bir de bu süreçte Covid-19 salgını gibi küresel bir sorunla karşı karşıya kaldılar. Gruptaki dansçılarımız arasında güvene dayalı bir süreç içerisine girmek zorunda kaldık. Sayımızda tek bir sporcu dahi azalmadan sabırla ve yüksek bir motivasyonla hazırlıklarımızı sürdürdük.Sporcularımız ve onları bu zorlu süreçte aksatmadan antrenmanlarına getiren velilerimizi tebrik ediyorum. Artık bu çabalarımızın meyvelerini alma zamanı geldi.

Modern Dans Milli Takım Antrenörümüz Anyona Burlakova, eşi benzeri görülmemiş bir tempo ile Bodrum’lu çocuklarımızın içlerindeki cevheri çıkartmak için elinden geleni yaptı ve bunu çok iyi başardığını herkese kanıtladı. Kendisini ve tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Antrenörümüz bu yıl her biri ayrı bir müzik ve ayrı kostüm tasarımı gerektiren 47 farklı koreografi hazırladı. 37 dansçımızın her biri ile ayrı ayrı ilgilendi. Özverili ve sabırlı çalışmalarından dolayı kendisini ayrıca tebrik ediyorum.

İki yıldır bizimle birlikte çalışan ve Modern Dans Türk Milli Takımımıza Bale teknik dersleri veren Margarita Bildirici eğitmenimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Avrupa finaline yükselen koreografilerimiz arasında Modern Dans ve Jazz’ın yanı sıra Bale koreografileri de var.

Şimdi gruplarımız Modern&Contemporary 2021 yılı Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar. Şampiyona 17-18 Haziran tarihlerinde Bitez kavşağındaki Bodrum Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşecek Türkiye Şampiyonasının organizasyonunu Bodrum Dans Kulübü gerçekleştiriyor.

Bu yarışma ile önümüzdeki dönemde Avrupa ve Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek yeni dönem milli sporcular belirlenecek. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu