REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

O VİLLA İÇİN KESİLEN CEZA BELLİ OLDU

bodrum time
O VİLLA İÇİN KESİLEN CEZA BELLİ OLDU
356
27 Mayıs 2020 - 12:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gazeteci yılmaz Özdil’in eşi üzerine kayıtlı olan Bitez Mahallesinde villanın kaçak bölümlerine ilişkin alınan encümen kararı ortaya çıktı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte 7 encümen üyesi, 8 Mayıs’ta, sonradan ilave edilen kısımların yıkılması için karar aldı. Encümen kararında, şöyle denildi: “Tapunun 349 ada 4 parsel numarasına kayıtlı taşınmazın mülk sahibi Hülya Özdil hakkında, 12.41 metrekarelik depo, 12.83 metrekarelik jeneratör odası ve 17.84 metrekarelik müştemilat ile zemin terası üzerinde yapılması halinde pergola olarak nitelendirilmesi gereken ancak planlı alanlar imar yönetmeliğinde yer verilen pergola tanımına uymayan 70.79 metrekarelik üst örtü ile ilgili olarak, belediyemiz Yapı Kontrol Müdürlüğü müzekkeresinde mühürleme tarihi itibari ile onaylı uygulama imar planına göre, yapı yaklaşma sınırları içerisinde kaldığı, mevcut haliyle yapı ruhsatına bağlanmasının mümkün olmadığı belirtildiğinden, 3194 Sayılı İmar Kanunun 32. maddesinin son fıkrası gereğince, yapılan bu imalatların yapı sahibi tarafından yıkılmasına, yıkılmadığı takdirde belediyemizce yıktırılarak masrafının yapı sahibi Hülya Özdil’den tahsil edilmesine.”

Bodrum Belediye Encümeni’nin, villanın kaçak bölümleri için yıkım kararının yanı sıra İmar Kanunu’nun 42. maddesi çerçevesinde Hülya Özdil’e 346.500 lira idari para cezası kestiği ortaya çıktı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT