ÇevreGündemManşet

BOZULAN YOLLAR ASFALT KAZIMA MAKİNESİ İLE DÜZELTİLİYOR

Bodrum Belediyesi, sorumluluk sahasında bulunan ve çeşitli nedenlerle bozulan yolları asfalt kazıma makinesi ile düzeltiyor.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kiralanan 550 hp gücündeki paletli asfalt kazıma makinesi, Bodrum Belediyesi sorumluluğunda bulunan cadde ve sokaklarda, asfalt kazıma işlemi ile yolları düzeltiyor. Derin kazılarda saatte 50 ton, ince kazılarda ise saatte 25 ton asfalt kazabilen makine ile Bodrum genelinde bozulan tüm yollar kazınarak düzeltilecek. Kazıma işlemlerinin ardından ise gerekli görülen yerlerde yeni asfalt serimi yapılacak.

Asfalt kazıma çalışmalarının ardından zeminden alınan kırpıntı asfalt ise farklı yerlerde zemin malzemesi olarak kullanılacak.

Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğü ve Destek İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla, 2005 yılında bir hayırsever tarafından Yalıkavak Belediye Meydanı’na yaptırılan çeşmede bakım, onarım ve yenileme çalışmaları kapsamında çeşmenin su tesisatı, çatısı, kiremitleri ve mermerleri komple yenilendi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu