GündemKültür SanatManşet

BAKAN ERSOY KALEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Kalesi’ndeki ikinci etap restorasyon çalışmalarının 18 Mayıs Müzeler Günü’ne yetiştirileceğini, daha önce açılmamış ve depo olarak kullanılan yerlerin sergi alanı olarak kullanılacağını söyledi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere kente gelen Ersoy, Bodrum Kalesi’ndeki restorasyon çalışmalarını inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Ersoy, gazetecilere, geçen yıl birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs’ta tamamlanıp açılışının yapıldığını hatırlatarak, bu yıl da aynı tarihe ikinci etabı yetiştireceklerini söyledi.

Çalışmaların planlandığı gibi gittiğini belirten Ersoy, “İkinci etabını 18 Mayıs’ta açıyoruz. Küçük bir kısım kalıyor, burayı da yaz boyunca ziyaretçilere hissettirmeden çalışıp tamamlayacağız. Burada top mazgalları bulundu. Daha önce açılmamış yerleri de açtık. Kullanılmayan kapalı alanları, depo olarak kullanılan yerleri şimdi sergi alanı olarak kullanacağız. Çok daha keyifli, zevkli bir kale ziyareti olacak.” diye konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu