GündemHayatManşet

GAZİLERE MİLLİ MÜCADELE MADALYASI VE BERATI…

Milas ve Bodrum ilçelerinde Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımıyla, “Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalya ve Beratı Tevcih Töreni” düzenlendi.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törene Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, il ve ilçe protokolü, Kıbrıs gazileri ve aileleri ile şehit yakınları katıldı.

Törende konuşan Vali Civelek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekâtına katılan kahraman gazilerimize madalya ve beratı tevcih töreninde gururla bir aradayız.  Tarihi şanla zaferlerle kahramanlık destanlarıyla dolu bir milletiz. Kıbrıs Barış Harekâtı da bir kahramanlık destanıdır, bir zaferdir. Kıbrıs Barış Harekâtına katılan cesaret, fedakârlık ve kahramanlıkla ölümü göze alarak yavru vatanın savunmasında yer alan değerli Gazilerimizin Kıbrıs zaferinde büyük payı bulunmaktadır.“ dedi.

Madalyaların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsızlık işareti ve milli mücadele nişanı olduğunu söyleyen Vali Civelek, “Kahraman Gazilerimiz sizlere şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, üzerinde hür ve bağımsız yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere emanet eden vatan, toprak ve devlet için, ülkemizin bölünmez birliği, bütünlüğü için, ülkemizin bekası için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizle birlikte Kıbrıs Barış Harekâtı şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle minnetle saygıyla anıyor, Gazilerimize aileleri ile birlikte sağlık, afiyet, huzur dolu bir yaşam diliyorum.” Diye konuştu.

Milas ilçesinde düzenlenen törende Kıbrıs Barış Harekâtına katılan 52 gaziye ve gazi yakınına, “Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalyası ve Beratı”Muğla Valisi Esengül Civelek ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Vali Civelek, daha sonra Bodrum ilçesinde düzenlenen “Kıbrıs Barış Harekâtı Milli Mücadele Madalya ve Beratı Tevcih Töreni’ne katıldı.

Törene Vali Civelek’in yanı sıra; Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, il ve ilçe protokolü, Kıbrıs gazileri ve aileleri ile şehit yakınları katıldı.

Bodrum’da düzenlenen törende Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan 78 gaziye ve gazi yakınına”Kıbrıs Barış Harekatı Milli Mücadele Madalyası ve Beratı” Vali Civelek ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu