GündemHayatManşet

SAĞLIK VAKFI ÖĞRENCİLERİNDEN MOZAİK SERGİSİ

Bodrum’da engelli öğrenciler yüzlerce mozaik çalışmadan oluşan bir sergi açtılar. Sergiye ilgi yoğun oldu.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin mozaik atölyelerinde son 6 ayda yaptığı yüzlerce mozaik eser, Bodrum Ticaret Odası Sergi Salonu’nda açılan sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Yoğun bir ilginin olduğu sergide, eserlerin birçoğu katılımcılar tarafından satın alındı. Sergide ayrıca emeği geçenlere plaket takdim edildi.

Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, sergi ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Bu sergi, vakfımızın seramik-mozaik atölyesinin bir sergisi. Çocuklarımız 6 aydır bu sergiye hazırlanıyorlar. Profesyonellere taş çıkartır derecede sanat eserleri sergileniyor. Zaten ürünlerin çoğu da satıldı. Çok başarılı bir sergi oldu. Çocuklarımızla bir iş başarmak, hayatın bir yerine tutunmak için bu atölyeyi kurduk. Biz mozaik sanatına katkıda bulunmak için atölye kurmadık. Biz çocuklarımızla birlikte bir iş başarmak, hayatın bir yerinden tutunmak için bu atölyeyi kurduk. Çocukların ne kadar işi benimsediğine, ne kadar başarılı olduğuna hep birlikte şahit oluyoruz. Bu eserlerin mutlaka benzerleri vardır ama bu kadar duygu yüklü olanlarını bulmazsınız. 6 aydır özenle çalışıyorlar. Bir çoğunu tekrar tekrar yaptılar. Sergi davetlerini kendileri ilettiler. Burada 12 öğrencimizin yüzlerce çalışması var.” diye konuştu.

Sergi, 25 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu