AsayişGündemManşet

KAYIP İNGİLİZ OTELDEN ÇIKTI

Bodrum Pedesa Antik Kenti bölgesinde kaybolan 72 yaşındaki İngiliz turisti bulmak için ekipler alarma geçti. Kapsamlı bir arama çalışması başlatan arama kurtarma ekipleri, İngiliz turistin otelde olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldı.

İlçeye tatile gelen 72 yaşındaki İngiliz turist Wal Bruke, eşi Carol Bruke ile birlikte Pedesa bölgesindeki dağlık alanda yürüyüş yapmaya çıktı. Bir süre sonra yorulan eşi biraz dinlenmek istediğini söyleyip bir ağacın gölgesinde dinlenmeye başladı. Wal Bruke ise yürümeye devam etti. Biraz dinlenen kadın kocasından haber alamayınca tedirgin olup bir süre bulmak için yürüdü. Daha sonra Pedesa Kalesinin bulunduğu bölgeye gelip yardım istedi. İhbarı alan polis ekipleri bölgeye gidip kadınla irtibata geçti. Daha sonra AFAD, AKUT Bodrum, Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri dağda arama kurtarma çalışmasına başladı. Havadan dronla, karadan ise arama ekipleri saatlerce Bruke’yi aradı.

İngiliz turist Bruke’nin yolunu kaybedince farklı bir yoldan otele döndüğü ortaya çıktı. Gözyaşları içerisinde eşini arama çalışmalarına katılan Carol Bruke ise kocasının sesini telefonda duyunca hıçkıra hıçkıra ağladı.

Kayıp İngilizin otelde olduğunu öğrenen Polis, AFAD, Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri arama çalışmalarını sonlandırdı. Kocasının sesinin duyduktan sonra rahatlayan Carol Bruke ise polis ekipleri tarafından otele götürüldü.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu