GündemManşet

TATİLCİLER DÖNÜŞ YOLUNDA

Tatillerini tamamlayan yerli turistler, Kurban Bayramı’nın son günü memleketlerine dönmeye başladı.

4,5 günlük Kurban Bayramı tatilinin Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum’da geçiren yerli turistler, geri dönmeye başladı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük kentlerden gelip ilçede tatil yapan tatilciler, Bodrum çıkış istikametinde yoğunluk oluşturdu.

Araç trafiği, Konacık Atatürk Bulvarı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Emin Anter Bulvarı’nda yoğunlaştı. Kimi tatilciler de bir Bodrum klasiği olan Antik Tiyatro önünde kale manzaralı fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Memleketlerine kendi araçları ile dönenlerin yanı sıra otostop ile dönmeye çalışanların da olduğu görüldü. İstanbul’dan Bodrum’a gelen 3 genç, tatil sonrası İstanbul’a otostop ile dönmeye çalıştılar. Bu gençlerden Emre Dursun, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bizim İstanbul’da canımız sıkıldı. Hadi Bodrum’a gidelim dedik ve buraya geldik. Gece kulüplerine gittik, eğlendik. Şimdi de otostop ile geri dönmeye çalışıyoruz. Bir saattir otostop çekiyoruz.” diye konuştu.

Bodrum’daki bu bayramdaki araç yoğunluğunun ise geçtiğimiz yıllardaki bayramlara nazaran daha az olduğu görüldü. Geçtiğimiz yıllardaki bayramlarda ana arterlerin yanı sıra ara sokaklarda da tıkanan trafiğin, bu bayramda nispeten daha az olması dikkati çekti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu