GündemManşetSiyaset

ARAS: 23 HAZİRANDA EKREM BAŞKAN’A HAKKINI TESLİM EDELİM

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 23 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’a gitti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek ve motivasyon vermek amacıyla CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ile birlikte İstanbul’a gitti. Büyükçekmece ve Sancaktepe seçim koordinasyon merkezlerini ziyaret eden ve CHP ilçe örgütlerinin seçim çalışmalarına katılan Başkan Aras, İstanbul’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi.

Başkan Aras, 13-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul’daydı. 23 Haziranda yapılacak seçimler öncesinde İBB’nin CHP’li başkan adayı İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştiren Aras, burada il ve ilçe örgütlerinin yanı sıra ‘demokrasi nöbeti’ne katılan CHP’li milletvekilleriyle de buluştu. Aras’ın ilk durağı  Büyükçekmece oldu. Bodrum heyetinin Büyükçekmece’deki seçim gezilerine CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Demirci, Gençlik Kolları Başkanı Onurcan Tekkeşinoğlu ve ilçe yönetimi eşlik etti.

İstanbul gezisinin ikinci günü Güngören’deki kahvaltı etkinliğiyle başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum CHP ilçe yöneticilerinden bir grup, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldi. 23 Haziran seçimlerinin değerlendirildiği sohbetlerde CHP’liler Başkan Aras’ın Bodrum’da başlattığı değişim sürecini ilgi ve takdirle izlediklerini belirttiler. Daha sonra Sancaktepe Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçen Aras ve beraberindeki heyete, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Avukat Burak Erbay da eşlik etti. Aynı gün bazı muhtarları ve esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etme imkanı bulan Aras, 23 Haziran seçimleri dolayısıyla İstanbul’a gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi.

Başkan Aras, CHP İstanbul örgütleriyle buluşmasında 23 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin demokrasi tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek “Bu zorlu ve kutlu yolda size destek olmak için Bodrum’dan geldik. Türkiye bir seçim dönemi geçirdi. Bu seçim döneminde özellikle İstanbul’da hiç beklemediğimiz bir sonuçla karşılaştık. Hak, hukuk ve adalet gasp edildi. Biz yine de hukuk içinde kalarak mücadelemizi her noktada sürdürüyoruz. Gasp edilen sadece Ekrem İmamoğlu’nun hakkı değildir. Ona oy veren vatandaşlarımızın özgür iradesi de ne yazık ki aynı derecede gaspa uğramıştır. Diliyoruz ki, Ekrem Başkan’ın sevgi ve umut dili her zaman bu topraklarda daim olsun. Çünkü kimseyi ötekileştirmeyen bir dil bu. 23 Haziran’da hakkını Ekrem Başkan’a teslim edelim. Sizlere bu zorlu yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu