ÇevreGündemManşet

TARİHİ SURLARI VE ÇEVRESİNİ TEMİZLEDİLER…

Bodrum’da çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından başlatılan “Kapının önünü süpür” hareketinde gönüllüler bu kez tarihi Myndos Kapısı bölgesini temizledi.

Bitez Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Ceren Çekiç adlı vatandaş tarafından başlatılıp giderek büyüyen “Kapının önünü süpür” hareketi gönüllüleri, çevre temizliklerine devam ediyor. Gönüllüler bu kez tarihi Myndos Kapısı mevkisini temizledi. Ellerine eldivenleri takıp çöp torbalarını alan yaklaşık 20 gönüllü bölgeyi tarayarak çöpleri tek tek topladı.

Bölgede faaliyet gösteren Bodrium Otel personelinin de destek verdiği etkinlikte, toplanan torbalar dolusu çöp, çöp konteynerine atıldı.

Etkinlik hakkında konuşan Ceren Çekiç, kendilerine verilen desteklerden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek “Bunların devamını bekliyoruz. Biz gönüllü arkadaşlarız ve bize katılmak isteyen herkesi çöp toplama organizasyonlarına bekleriz. Herkes kendi kapısının önünü süpürürse böylece her yer tertemiz kalır. Bize gelen tepkiler çok iyi. Etkilenenlerden bize mesajlar geliyor. Biz de yapacağız diyenler var. Başka şehirlerden katılıp bana video gönderenler var. Bu bizi çok mutlu ediyor. Bu sadece Bodrum’la kısıtlı kalmayıp Türkiye’nin başka şehirlerinde çöp toplamalarını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe, Eskiçeşme Mahallesi Muhtarı Gözde Sinop ve CHP’li Belediye Meclis Üyesi Kemal Özsarsılmaz da katıldı. Temizlik çalışması sonunda bölgeye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz ve CHP İlçe Başkanı Halil Karahan gönüllüleri duyarlı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Temizlik çalışması “mustafaunlu.works” tarafından havadan görüntülendi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu