EğitimGündemManşetTurizm

TURSAB 86 ÖRENCİYİ BODRUM’A GETİRDİ…

Yatağan’dan 5 okul, Turizm Haftası kapsamında TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu tarafından Bodrum’a getirildi.

Eğitimcileriyle birlikte 86 kişiden oluşan okul grubu, TÜRSAB rehberlerince Bodrum turu attı, Bodrum’un tarihi yerlerini gezdi. Yatağan’daki Atatürk İlkokulu, Sinan Bey İlkokulu, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Kıbrıs İlkokulu ve Fatih Ortaokulu öğrencilerinden oluşan minik kafilenin ilk durağı Bodrum Deniz Müzesi oldu. Burada, özellikle deniz kabukları koleksiyonuna ve gulet maketlerine ilgi gösteren minikler daha sonra STS Bodrum Okul gemisini ziyaret etti. TÜRSAB yönetiminden Hüseyin Gökçimen’in mihmandarlığı ve TÜRSAB’dan görevli iki turizm rehberinin gözetiminde gezilerine devam eden minikler, onarım çalışmaları nedeniyle kapalı olan Bodrum Kalesi’ne giremedikleri için hayal kırıklığı yaşadılar. Miniklere burada da Kale hakkında küçük bir brifing verildi.

TÜRSAB BYK Başkanı Yüksel Aslan, turizmde farkındalığı artırmak ve çevre ilçelerden çocukları Bodrum’un tarihiyle tanıştırmak için düzenledikleri etkinliğin yarın da Milas’tan okulların katılımıyla devam edeceğini belirtti. 

Kafile daha sonra Osmanlı Tersanesi’ne ve Antik Tiyatro’ya hareket etti. Gezinin ardından Bİtez’deki Belediye kafeteryasına doğru yola çıkan minikler, burada da öğle yemeklerini yedikten sonra Yatağan’a dönüş yapacaklar.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu