EkonomiGündemManşet

BU FATURALAR ÇILDIRMIŞ OLMALI…

Elektrik Faturaları Üçe Katlandı, Vatandaş İsyan Ediyor…

Aralık ayı başı ile elektrik faturalarında ki yüksek rakamlar Ocak ayında tavan yaptı. Bazı fatura miktarları kiralarından yüksek olunca vatandaş isyan etti.

Son günlerde bir çok vatandaş elektrik faturalarının yüksek gelmesinden şikayetçi durumda. Vatandaşlar önceki aylara göre faturaların en az 3 kat arttığı belirterek duruma tepki gösterirken, Bodrum’da bazı vatandaşların ev kirasından yüksek elektrik faturası ödediği öğrenildi.

Bodrum’da yaşayan bir çok vatandaşın şikayetçi olduğu elektrik faturalarının yüksek gelmesi konusu Muğla’nın diğer ilçeleri ile Denizli ve Aydın’da da gündemde. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden eski ve yeni elektrik faturalarını paylaşarak duruma tepki gösterirken, bazı vatandaşların konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Öte yandan bazı faturalarda ise hiç bir açıklama yazmaması ise vatandaşın tepkisini ikiye katladı.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Elektrik faturalarının ikiye hatta üçe katlandığını belirten bir vatandaş ise bunun bir soygun olduğunu dile getirerek “Elektrik faturalarındaki soyguna dur de!” başlığıyla Changeorg.com’da imza kampanyası başlattı.

Kampanyanın açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı;

“Elektrik faturası adı altında vatandaştan bu kadar para alınmasının sebebi nedir!!!

iki ay önce 600₺ olan faturamız her ay katlanarak büyüyor 1.300₺ faturamı olur her faturada dağıtım bedeli kaçak kullanım bedeli, KDV ,TRT payı ve ETV vs gibi vergilerden dolayı iki katına çıkıyor bu alınan bedeller normal değil artık gerekenin yapılması lazım herkes elini taşın altına koysun ayrıknı düzen değişsin diyorsan bir imza da sen at ve kampanyamıza destek ver”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu