GündemManşetTurizm

KARCILIOĞLU’NDAN BOOKİNG AÇIKLAMASI

Booking.com’a mahkemece atanan Bilirkişi tarafından hazırlanan Rapor ile “Geri Dönüş” imkanı doğması ile ilgili yaptığı açıklama yapan Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) Başkanı Serdar Karcılıoğlu yazılı bir açıklama yaptı.

Serdar Karcılıoğlu, açıklamasında İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından görevlendirilen “Bilirkişi”nin doğru ve hakkaniyetli bir rapor hazırladığını belirtti.

Karcılıoğlu, Ülkemizde özellikle sayıları 10 binin üzerindeki küçük çaplı ve butik otellerin en fazla destek ve rezervasyon aldıkları bu dünyanın en büyük online hotel rezervasyon sisteminin durup dururken sırf şahsi hırs ve hınçları nedeniyle başlatılan bir linç kampanyası sonucu açtıkları dava sonucunda faaliyetleri durdurulan bu mecranın geldiğimiz bu noktada Bilirkişinin yaptığı doğru tespitlere kavuşmuş olduğunu sevinerek izliyoruz. dedi.

Önceki TURSAB yönetimi tarafından gerçekleştirilen ve bu özellikle binlerce küçük otelimizi yaklaşık iki yıldır önemli ölçüde gelir kaybına uğramasına neden olan bu hamlesinin gündeme geldiği ilk gün BOYD’un girişimleri ile BODER ve Bodrum Esnaf Odalarının müştereken yaptıkları açıklamalar ile en üst perdeden karşı durmuş ve bu kararın yanlış olacağı vede konaklama sektörüne önemli ölçüde darbe vuracağını açıklamışlar ve bu konuda bir takım toplantılar ile imza kampanyaları yaparak davaya da müdahil olmuşlardı.

BOYD Başkanı, Gelinen bu noktada Bilirkişinin bu gün yaptığı tespitlerinin bizlerin 31 Mart 2017 de verdiğimiz tepkide açıkladığımız gerçekler ile tamamen örtüştüğünü görmek hem sevindirici hem de üzüntü vericidir, Sevindiricidir, gerçekler görülmeye başlanmıştır, gerçeklerin iki yıla yakın bir sürede dillendirebilmiş olmasının sektöre verdiği zarar düşünülünce Üzüntü verici olduğu görülmektedir.

Kaynak: Turizmgazetesi

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu