GündemManşet

CEM DEMİR BODRUM’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Adana’da kaldığı evin balkonundan düşerek ölen salsa şampiyonu dansçı Cem Demir, Bodrum’da toprağa verildi. Şampiyon gencin babası Asım Demir, oğlunun hayat dolu biri olduğunu belirterek intihar ettiğine inanmadığını söyledi.

Türkiye Salsa Şampiyonası’nı 4 kez kazanan ve ABD’deki Dünya Latin Dansları Şampiyonası’nda yarıştığı salsa kategorisinde üçüncü olan Bodrumlu Cem Demir (25), bir etkinlik için gittiği Adana’da kaldığı evin balkonundan düşüp, hayatını kaybetti. Nişanlı olan gencin düğün hazırlıklarının başladığı 2019 Temmuz ayında dünya evine gireceği öğrenildi.

Demir’in Adana’dan alınan cenazesi dün Bodrum’a getirildi. Şampiyon genç için bugün Belediye Meydanı’ndaki Adliye Camii’nde bir cenaze töreni düzenlendi. Törene, gencin babası Kaptan Asım Demir, ailesi, yakınları ve çok sayıda seveninin yanı sıra Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ile Onursal İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, CHP’den Bodrum Belediye Başkan Aday Adayları Recai Seymen ile Taner Uslu, çeşitli oda ve STK temsilcileri katıldı.

PSİKOLOJİK SORUN YAŞAYACAK BİR DURUMU YOKTU

Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde baba Asım Demir, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Demir, şöyle konuştu:

“Şu anda acımızı yaşıyoruz. Şüphe var mıdır, yok mudur, yorum yapmak istiyorum. Gereken incelemeler, tetkikler zaten yapıldı. Bazı şeyler yazıldı, çizildi ama ben oğlumu tanıyorum. Bunlar bizim ağzımızdan söylenen şeyler değil. Bunalımda olduğu gibi şeyler yazıldı. Ama öyle bir şey yok. Adana’ya gideceği gün ben uyandırdım. Hiçbir sıkıntısı yoktu. Derdi olan bir çocuk değildi. Temmuz’da düğününü yapacaktık. O Adana’ya gitmeden önce düğün yerini tuttum, sözleşmesini yaptım. Psikolojik sorun yaşayacak bir durumu yoktu. Artı, nişanlısı Melisa yanındaydı. Melisa’yı o halde bırakıp öyle bir şey yapacak çocuk değildi. Buraya gelen arkadaşlarının hepsine sorun, bir tanesi bile oradan kendini atacağını söylemez.”

Cem Demir’in, olay öncesi arkadaşlarına “Baba parasıyla geçinmek gururuma dokunuyor.”dediği iddiasının hatırlatıldığı Asım Demir, “Ben bile bu yaşta bazen babamdan para alıyorum. Öyle bir şey yok. Askerlik parasını yatırdık. 20 Aralık’ta askere gidecekti. Düğün işleri halledildi. Evlenecek olan bir insan böyle bir şey yapar mı? Ben yazılan çizilen şeylere aldırış etmiyorum, önemli olan benim düşündüğüm.” ifadelerini kullandı.

SEVGİ DOLUYDU

Cem Demir’in 12 yaşından bu yana dans hocalığını yapan Aytunç Bentürk, Cem Demir’in sevgi dolu biri olduğunu belirterek, “Sevgi dolu, melek gibi bir insandı. Kimseye bir zararı olmazdı. Öyle bunalımı falan da yoktu. Ne paraya, ne pula ihtiyacı vardı. Dünyanın en iyi insanıydı. Herkes severdi.” şeklinde konuştu.

Şampiyon gencin arkadaşları da cenaze namazına akın etti. Yakın arkadaşlarından Cansın Özbaşaran, “İnsanlara karşı en iyi davranan oydu. Kimseye kötülüğü dokunmazdı. Babası Asım ağabeyi çok severdi. Annesi kaybettikten sonra çok üzüldü ama beraber halı saha, basket maçları yapardık. Zaten bir dans hayatı vardı.” dedi.

Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Cem Demir’in Türk Bayrağına sarılı tabutu yüzlerce kişinin omuzları üzerinde cenaze aracına alındı. Şampiyon genç, Karaburgaz Mezarlığına yaz başında vefat eden annesinin yanına defnedildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu