GündemManşetTurizm

2018 BODRUM TURİZMİNDE ARTIŞ DEVAM EDİYOR

Bodrum Tanıtma Vakfı’nın hazırladığı 2017 – 2018 yılı Ocak-Ekim İstatistik Verilerine göre Milas Bodrum Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında % 61 oranında artış meydana geldi. En çok ziyaret eden turistler arasında ise İngilizler yine başı çekti.

Bodrum Tanıtma Vakfı tarafından istatistiki kaynaklar kullanılarak yapılan değerlendirmede; 2017 yılı Ocak-Ekim ayı sonu itibarıyla Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlar terminaline gelen ziyaretçi sayısı 483.255 kişi olurken, 2018 yılı aynı döneminde bu sayı 778.007 kişiye ulaştı. Buna göre 2017 yılına oranla 2018 yılı Ekim sonu itibarıyla Milas-Bodrum Havalimanı Dış Hatlar Terminaline gelen ziyaretçi sayısında 294.752 kişilik +% 61 oranında artış oldu.

2017 yılı Ocak- Ekim ayı sonu itibarıyla denizyolu ile Bodrum limanlarına gelen ziyaretçi sayısı ise 287.753 olurken, 2018 yılının aynı döneminde denizyolu ile Bodrum limanlarına gelen ziyaretçi sayısı 326.444 kişiye ulaştı. Buna göre 2017 yılına oranla 2018 yılı Ekim sonu itibarıyla denizyolu ile Bodrum limanlarına gelen ziyaretçi sayısında 38.691 kişilik, +%13 oranında artış meydana geldi.

Bodrum yarımadasını en çok ziyaret eden ülkeler arasında İngiltere yine başı çekerken, İngiltere’yi, Rusya, Polonya, Almanya, Hollanda ve Ukrayna takip etti. 2018 yılı Ocak – Ekim ayı döneminde Bodrum’u en çok 177.769 kişiyle İngilizler, 97.522 kişiyle Ruslar, 86.346 kişiyle Polonyalılar, 78.417 kişiyle Almanlar, 58.283 kişiyle Hollandalılar ve 48.350 kişiyle de Ukraynalılar ziyaret etti.

Mücadele etme ruhundan asla vazgeçmediklerini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, “Başarı ancak mücadele ettiğinizde gelir. Bizde yenildim diyerek pes etmek yok. Ben ve ekibim şartlar her ne olursa olsun her zaman Bodrum için en güzeli neyse ona ulaşmayı, Bodrum’un yıldızına bir yıldız daha eklemeyi hedefliyoruz. Bu nedenle her yıl yurt içi ve yurt dışındaki turizm fuarlarına katılarak Bodrum’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların meyvesini verdiğini görmek, hem bizleri hem de özellikle ekonomik yönden Bodrum halkını mutlu ediyor. Tarihi, kültürü ve eşsiz güzellikleriyle bir dünya markası olan Bodrum’un değerini daha da artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu kış aylarında da tanıtım çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi çok sayıda turizm acentası yetkilisini, seyahat gazetecisi ve yazarlarını, bloggerları ve internet fenomenlerini zaman zaman davetlimiz olarak Bodrum’da turizmcilerimizle birlikte misafir ediyor, onlara Bodrum’u en iyi şekilde tanıtıyoruz. Yaklaşık üç yıldır sürdürdüğümüz bu organizasyonun, Bodrum’un tanıtımına büyük etkisinin olduğu kanaatindeyim” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu