ÇevreGündemManşet

KURUMLARDAN SEL AÇIKLAMALARI…

İlçede yaşanan sel felaketinin ardından, Bodrum Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi açıklamalarda bulundu.

Selden hasar gören bölgelerde ekiplerin su tahliyesi, çevre ve kanal temizlemesi ile hasar tespit çalışmalarının devam ettiğinin ifade edildiği açıklamalarda rakamlar da verildi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz imzalı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“İlçemize son 24 saatte toplam 150 kg yağış düşmüştür. Bu yağışın 120 kg sabah saat 04.00 ile 07.00 arasında yağmıştır. Bu nedenle oluşan sel dolayısıyla bazı işyerlerinde, konutlarda, araçlarda ve yollarda hasar meydana gelmiştir. Sevindirici olan herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmayışıdır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

18-11-2018 gecesi saat 01:00 itibariyle aşırı yağış sonucu ilçe merkezinde 4 araç devrilmiş, Torba Mahallesi’nde 2 araç denize sürüklenmiştir. Bazı araçlar yolda kalmış hasar görmüştür. Hasar gören araç sayısının artabileceği 10-15 olabileceği düşünülmektedir. İtfaiyeye, belediyeye ve 112 ye 150 civarı su baskını ihbarı gelmiştir. Mükerrer ihbarlar dikkate alındığında bu sayı 100 civarıdır. Özellikle Torba mahallesinde 10 civarı evi su basmış, araçlar sürüklenmiştir. Su boşaltma işlemleri devam etmektedir. İlçe merkezinde Umurca, Yokusbaşı, Konacık, Türkkuyusu Mahallerinde, Yalıkavak Geriş’de, Turgutreis’de muhtelif yerlerde muhtelif işyerlerine ve evlere su girişi olmuştur. Genel olarak azami 100 civarı konut ve işyerinde hasar oluştuğu düşünülmektedir. Yollarda bozulma ve çökmeler ve sahil şeridinde hasarlar oluşmuştur. Herhangi bir yaralanma ve can kaybı söz konusu değildir.

Hasar Tespit talepleri Kaymakamlığımızca alınmakta, Büyükşehir itfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri tarafından yapılmaktadır. Hasar tespitleri sonrası vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi hususu mevzuat çerçevesinde değerlendirilecek, gereği yapılacaktır.

Meteorolojik bilgilere göre yağışın etkisini kaybedeceği öğrenilmekle birlikte vatandaşlarımızın sel tehlikesine karşı uyarıları takip ederek hazırlıklı ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.”

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu