GündemKültür SanatManşet

4. ULUSLARARASI BODRUM ÇALIŞTAYI 11 EYLÜLDE

4.Uluslararası Bodrum Sanat Çalıştayı 11 Eylül 2018- 16 Eylül 2018 tarihlerinde Seba Sanat Galerisi tarafından Manuela Otel de Bodrum Bitez’de düzenlenecektir.

Çalıştaya 30 ressam katılacak ve çalıştay da sanatçılar tarafından yapılan eserlerin tamamı 15.Sağlık İçin Sanat projesi kapsamında devlet hastanelerine hediye edilecektir.  Bu proje kapsamında hastanelere hediye ettiğimiz eser sayısı 1500 ün üzerine çıkacaktır.

Sanatçılar otelin içindeki yeşillikler içindeki workshop alanında muhteşem bir ortamda 5 gün boyunca saat 11.00 15.00 saatleri arasında canlı performansla izleyicilerin önünde resim yapacaklar. Küçük işler sergileri açılacak eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

5.Uluslararası Bodrum Sanat Çalıştayı Seba Sanat Galerisi tarafından düzenlenen 68.etkinliktir. Etkinlikler den elde edilen gelir yardım derneklerine ve hasta insanlara moral için hastanelere bırakılmıştır. Toplumdaki sanatsal etkinliklerin sayısı, o toplumun kültürel gelişiminin seviyesi ile konuşma ve ifade özgürlüğünü destekleme çabalarının en iyi göstergelerinden biridir. Önemli ve büyük çapta uluslararası bir sanatsal organizasyon, ev sahibi şehir ya da ülkenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunurken, o şehir ya da ülkenin dünya çapında tanınırlığını ve itibar görmesini sağlar. Sokaklarında her köşede sanat aktivitelerinin düzenlendiği resim yapıldığı sanat eğitimlerinin verildiği kentin yaratılması en büyük amacımızdır. Sanatın turizme katkısı da büyüktür. Daha fazla projenin hayata geçirilişlerindeki zorluklar sadece destek noksanlığındandır.

Sanatçıların kendi imkânlarını kullanarak sundukları muhteşem etkinliklerle bu büyük başarıları elde ettikleri gerçeği unutulmamalıdır, onlar en büyük takdiri hak edenlerdir eminim daha fazla desteklendiklerinde başaracakları muhteşem olacak yarınlarda büyük bir övgü ile sanat tarihinde yerlerini alacaklardır.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu