AsayişGündemManşet

SOSYETE POLİS BODRUM’DA YAKALANDI

Türkiye’nin birçok şehrinde 18 suçtan aranan ve 70 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan hırsız Bodrum’da yakalandı. Bodrum’da lüks bir sitede yaşayan ve site içerisindeki evlere girerek hırsızlık yapan H.Ç. yanındaki hırsızlar R.A ve İ.K ile beraber hırsızlık malları ile kıs kıvrak yakalandı.

İstanbul, Yalavo, İzmir, Eskişehir Bodrum’da yaşayan H.Ç.’nin gittiği şehrin en lüks sitesinde ev kiraladığı, lüks araç kiraladığı ve kendini zengin göstererek zenginlerle arkadaş olduktan sonra evlerine girerek hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. Hırsızlık zanlısının yaz aylarında Bodrum’un Yalıkavak Mahallesinde bulunan lüks bir sitede ki villada kaldığı ve site sakinleri ile arkadaş olduktan sonra evlere girerek hırsızlık yaptığı öğrenildi.  Milyon dolarlık araçlarla gezen ve kendini zengin gibi gösteren H.Ç. son olarak ünlü bir iş adamının evine girerek tanesi 4 bin lira olan 20 çift ayakkabı çaldı.

Ülkenin her yerinde aranan hırsızının yaptığı son soygun sonrasında Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro ekipleri evin çevresinde bulunan yüzlerce güvenlik kamerasını inceledi. Ekipler yaptıkları incelemeler sonucunda Lüks bir jeep tespit etti. Aracı teknik takibe alan ekipler yolda aracı durdurarak arama yaptı.

Araç içerisinde çıkan ayakkabılar polis ekiplerini şüphelendirdi. Daha önce evine girilen iş adamının ayakkabılarının çalındığı ve ayakkabıların özel bir seri olduğu bilgisi üzerine ayakkabılar incelemeye alındı.  Özel üretim ve kişiye özel ayakkabı olduğunu tespit eden Polis ekipleri ünlü iş adamı ile irtibata geçerek ayakkabıların kendisinin olup olmadığını sordu. İş adamı ayakkabıların kendisine ait olduğunu söyledi. Bunun üzerine gözaltına alınan 3 kişi Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Yapılan sorgularının ardından sahte kimlik ile gezdikleri tespit edilen H.Ç, R.A ve İ.K’nin gerçek kimliklerine ulaşıldı. 3 hırsızın içerisinden H.Ç’nin Türkiye’nin birçok şehrinde arandığı ve 70 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası olduğu öğrenildi. Polise ifade veren H.Ç’nin pişkinliği ise bu kadarına pes dedirtti. H.Ç’nin verdiği ifadede “benim fakirlerle, parası olmayanla işim olmaz. Ben lüks ev, araç kiralarım ve zenginlerle arkadaş olur onları soyarım” dediği ortaya çıktı.

Sosyete hırsız lakaplı H.Ç. tutuklanarak cezaevine kapatıldı

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu