AsayişGündemManşet

KARDAK KARADANDA GÖZETLENECEK

KardakSahil Güvenlik ve hücum botları Kardak kayalıklarında kuş uçurtmazken, karadan da termal kameralı mobil radar aracı ile bölge sürekli izlenecek.

Bodrum’a bağlı Gümüşlük Mahallesine 3,5 mil uzaklıkta olan Kardak kayalıklarının güvenliği denizden aralıksız sağlanırken artık karadan da izlenmeye başlandı. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 1 hücum bot ve 2 Sahil Güvenlik botu 24 saat bölgede sınır güvenliğini sağlarken Kardak kayalıklarını en net gören Kadıkalesi Mevkiindeki tepeye ise Mobil radar aracı geldi.

Sahil Güvenlik Marmaris Gurup komutanlığından gelen mobil radar aracı Kardak kayalıklarının 3,5 mil uzağına kuruldu. Termal kameraların bulunduğu radar aracının özellikle gece boyu bölgede duracağı öğrenildi. Anlık olayları Deniz Kuvvetlerine ve Sahil Güvenlik komutanlığına bildiren araç sabah saatlerinde göreve başladı.  Yüksek bir bölgeye kurulan radar aracı “Morad 1” denizi tepeden geniş bir açıdan görerek Sahil Güvenlik botlarının göremediği noktaları takip ediyor. Olası bir durumda sahil güvenlik ekiplerinin bölgeye daha hızlı bir şekilde ulaşmasına da yardımcı olan Mobil Radar aracının haftanın 24 saati görevde olacağı öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu