GündemKültür SanatManşet

5 TON HAMSİ İKRAM EDİLECEK

5Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celal Karakaş, düzenlediği basın toplantısında Bu sene dördüncüsünü düzenledikleri şölene yoğun katılım beklediklerini söyledi.

Kararakaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Hamsi şölenimizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Amacımız  her kültürden insanları bir araya getirmek. Muğla kültürüyle Karadeniz kültürünü bir arada yaşamak ve yaşatmaktır.

Ordumuz sınır ötesinde cephede, hain terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ediyor. Mehmetçiğimizin cephede ülkemiz için şehit düştüğü ve gazi olduğu bir dönemde hamsi şölenimizde bu yıl konser yapılmasını doğru bulmadık.

Bizler Mehmetçiğimizin, ordumuzun ve devletimizin her daim yanındayız. Ülkesine ve bayrağına sevdalı insanlarız. Mehmetçiğimizin ve ordumuzun sınır ötesi harekatından dolayı bu sene şenliğimizde konser programı, horon, tulum, kemençe ve zeybek olmayacak. Bu sene Mehmetçik olacak. Kahramanlık türküleri olacak. Şenliğe katılan vatandaşlarımıza yaklaşık 5 ton hamsi, helva, Muğla tarhanası dağıtacağız ve aziz şehitlerimizin hatırasına lokma ikram edeceğiz”

Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celal Karakaş, sevgi ve hoşgörü kenti Muğla’da festivale, sadece Karadenizliler değil kentte yaşayan farklı kültürlerden tüm vatandaşları davet ettiklerine işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şenliğimigize desteklerini esirgemeyen başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, MUTSO Başkanımız Bülent Karakuş, Rektörümüz Mansur Harmandar, Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş olmak üzere iş adamlarımız ile kentimizde görev yapan atanmış ve seçilmiş tüm bürokratlarımıza Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ediyorum.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu