GündemManşetTurizm

TURİZM REHBERLERİNE MİLAS TANITILDI

DSC_6606Milas Belediyesi, Milas’ın turizmden gerekli payı alması için hazırladığı projelerin yanı sıra ilçenin kültürel değerlerinin tanıtılması amacıyla da çalışmalarını sürdürüyor. Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat, Rehberler Günü dolayısıyla Milas gezisine katılan tüm rehberlerin günlerini kutladı.

Daha önce ki dönemlerde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB ) üyelerine yönelik bilgilendirme gezilerinin ardından şimdi de Muğla Turizm Rehberleri üyelerine Milas anlatıldı.

Milas Belediyesi KUDEB birimi sorumlusu Arkeolog İ. Ernur Öztekin rehberliğinde Baltalı kapıdan başlayan bilgilendirme gezisine otuz Turizm rehberi katıldı. Milas Belediyesi tarafından oluşturulan  Kültür Rotası içerisinde kalan Hekatomnos Kutsal Alanı,Hacıaliağa Konağı,Çöllüoğlu Hanı,Hacıilyas meydanı,Gümüşkesen anıtı ve Macar evlerini gezen rehberler Milas’a hayran kaldı.

Bilgilendirme gezisi ardından Tarihi Topçu Ömer Konağı Lokantasında  düzenlenen yemekte Muğla Turizm Rehberleri ile bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, her yıl 21 Şubat tarihinde kutlanan Rehberler Günü dolayısıyla Milas gezisine katılan tüm rehberlere teşekkür ederek Rehberler Günü’nü kutladı.

Milas’ın tarih boyunca 27 antik kente ev sahipliği yaptığını hatırlatan Başkan Tokat, “Tarihi dokusuyla adından sıkça söz ettiren güzel ilçemiz Milas, deniz kum turizminin yanı sıra kültür turizmi açısından da büyük bir potansiyele sahiptir. Ben turizm acentelerini ve tüm yerli yabancı turistleri ilçemize davet ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Tokat’a ve Milas halkına misafirperverliklerinden ötürü teşekkür eden Muğla Rehberler Odası Başkanı Serkan Molvalı, “Milas tüm medeniyetleri bünyesinde barındıran ender ilçelerden biri… Ben Milas’a ilk 2009 yılında geldim ve hayran kaldım. Bu güzel ilçenin potansiyelinin farkındayız ve rehberler olarak ilçenin turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu