EğitimGündemHayatManşet

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ÖĞRENCİLERE ANLATILDI

bodrum-ilçe milli eğitim müdürlüğü-15 TemmuzHain darbe girişimi sonrası Bodrum’da kapatılan FETÖ’ne ait okulda öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimi anlatılarak şehitler anıldı.

Konacık Mahallesi’nde bulunan ve 15 Temmuz şehidi Türkmen Tekin’in adının verildiği Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bugün bir anma programı düzenlendi.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra 15 Temmuz darbe girişimini anlatan kısa film izletildi. Filmin ardından. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Geçin bir konuşma yaptı. Geçin konuşmasında, yaşanan bu ihanetin çok iyi anlatılması ve unutulmaması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu hain girişimin içinde bulunanların çoğunun gökyüzünden topladığı yıldızlar omuzlarında görüldü. Çoğunun isimlerinin önünde Prof., Dr.,Doç., Hakim, Savcı unvanlarını gördük. Bunlarım isimleri de bizlere benziyordu ama kalpleri ve vicdanları katılaşmıştı. Vatanlarını satabilecek kadar alçalmışlardı.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmasının ardından bir öğrenci Arif Nihat Asya’nın Dua isimli şiirini okudu. Şiirin ardından, Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Serdar Öner Kuran-ı Kerim tilaveti sundu.

Program şehitler için okul bahçesinde lokma ikramıyla son buldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu