GündemHayatManşet

AĞRILI ÖĞRENCİLER MUĞLA’DA…

VLK_03Vali Civelek, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Ağrılı öğrencilerle bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde; İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı’dan Muğla’ya gelen 50 öğrenci ve beraberindeki 2 öğretmen Muğla Valisi Esengül Civelek ile bir araya geldi.

Öğrenciler ile öğle yemeğinde bir araya gelen Vali Civelek’e, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz eşlik etti.

Yaptığı konuşmada çocukları Muğla’da misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Civelek, “ İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Muğla’mıza hoş geldiniz. Yeryüzü cenneti olarak bilinen ve ifade edilen Muğla’mızda eşsiz doğa güzelliklerimizi, tarihi ve kültürel varlıklarımızı sizlerin gezmesi, görmesi için güzel bir programı hazırladık. Bu güzellikleri sizlerle paylaşırken diğer yandan var olan arkadaşlık, kardeşlik, dostluk, sevgi duygularınızı da pekiştireceğiz. Muğla’dan Ağrıya kucak dolusu sevgi ve selam olsun” diye konuştu.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Vali Civelek toplu fotoğraf çekiminin ardından öğrencilere günün anısına hediye takdim etti.

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında gelen öğrenciler dün ilk olarak Fethiye’de tarihi ve turistik yerleri gezdi bugün Menteşe ilçesinde devam eden programda Kurşunlu Camii, Tarihi Yağcılar İşhanı, Saat Kulesi, İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi ve Muğla Müzesini gezdi.

Daha sonra, protokol üyeleri ile Kurşunlu Meydanı’nda mehteran gösterisini izleyen çocuklar, akabinde Menteşe Öğretmenevinde öğle yemeği yedi.

Ülkemizin farklı şehirleri ziyaret ettirilerek iller arası kardeşlik köprüsü kurulması, ortak kültürel değerlerin paylaşılmasının hedeflendiği Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Muğla’ya gelen öğrenciler, 3 gün boyunca ilimizin tarihi ve turistik mekânları ziyaret edecekler.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu