GündemManşet

İLK TOPLANTI YAPILDI

vlk_02İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 1’inci dönem toplantısı Vali Civelek başkanlığında yapıldı. 

İl geneli yatırımların değerlendirildiği 2018 yılı 1’inci dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Muğla Valiliği Vali Özer Türk toplantı salonunda, Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, ilçe kaymakamları, bölge müdürleri, kurum ve kuruluşların müdürleri, ilçe belediye başkanları katıldı.

Toplantı başlangıcında geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlıkla aramızdan ayrılan İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mehmet Koç anıldı.

Ülkemizin hızla, istikrarla büyüyen bir ekonomiye sahip olduğu her alanda geliştiğini ifade eden Vali Civelek, turizmden sağlığa, eğitimden spora, tarımdan ulaşıma, enerjiden daha farklı alt yapı yatırımlarına kadar her alanda önemli devlet yatırımları gerçekleştirildiğini belirterek, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu gelişim ve kalkınma trendinden, il olarak bizde payımızı alıyoruz. İlimiz 81 il sıralamasında sosya-ekonomik gelişmişlikte 8. sırada.  Biz sosyo- ekonomi gelişmemizi daha da artırabilmek, yükseltebilmek için tüm taraflar olarak imkân ve fırsatları değerlendirerek var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Vali Civelek sözlerine şu şekilde sürdürdü:

“Muğla il genelinde 2017 yılı sonu itibariyle Kamu Kurum ve Kuruluşlarının 3 milyar 960 milyon 525 bin lira proje tutarlı işi bulunurken bu projeler için, önceki yıllarda yapılan harcama tutarı 936 milyon 80 bin liradır. 2017 yılında, kurumlara gelen 627 milyon 314 bin lira ödenekten dönem sonu itibariyle 439 milyon 995 bin lira harcama yapılmış olup, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 70, fiziki gerçekleşme oranı ise yüzde 49’dur. Yapılan değerlendirme sonucu sektörler bazında en yüksek harcamanın 130 milyon 103 bin lira ile ulaştırma sektörü, ikinci sırada 103 milyon 345 bin lira ile tarım sektörü, üçüncü sırada 89 milyon 450 bin lira ile diğer kamu hizmetleri sektörü gelmektedir. Kuruluşlar itibariyle en yüksek harcamayı 81 milyon 192 bin lira ile DSİ.21. Bölge Müdürlüğü yaparken, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü 68 milyon 149 bin lira ile ikinci, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 65 milyon 873 bin lira ile üçüncü sıradadır.”

Muğla’da 325 projeden 115’inin tamamlandığını, 134’inin devam ettiğini söyleyen Vali Civelek, 34 projenin ihale aşamasında olduğunu, 42 projeye ise henüz başlanmadığını kaydetti.

Vali Civelek’in açılış konuşmasının ardından yatırımcı kuruluş müdürlerinin sunumları ile devam eden toplantı, yapılan genel değerlendirmenin ardından sona erdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu