GündemManşet

LİMANI’DA ARTIK BÜYÜKŞEHİRİN

Bodrum LimanıGüvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Bodrum Limanının işletmesi Muğla Büyükşehir Belediye’ye devredildi.

Büyükşehir yasasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesine devredilmesi gerekirken yaklaşık 2 yıl boyunca Bodrum Belediyesi tarafından işletilmeye devam edilen Bodrum Merkezindeki Liman işletmesinin devri için son noktaya gelindiği öğrenildi.

Bodrum Kalesi önünden Tepecik Cami, Milta Marina sınırına kadar uzanan ve irili ufaklı yüzlerce teknenin bağlandığı Bodrum Liman İşletmesi için bir süredir Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi arasında ikili görüşmelerin sürdüğü biliniyordu. Gelinen son noktada, önümüzdeki Perşembe gününden itibaren limanın Büyükşehir BElediyesine devredileceği ve gerekli bütün hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğu bilgisine ulaşıldı.

Edinilen bilgiler doğrultusunda, Bodrum Limanı dışında kalan Yarımada genelindeki diğer balıkçı barınakları ile küçük limanların Bodrum Belediyesi işletmesinde kalmaya devam edecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu