AsayişGündemManşet

FUHUŞ ÇETESİNE EŞ ZAMANLI OPERASYON

pageFuhuş Çetesi 15 şüpheli için 20 farklı adrese Bodrum Başsavcılığının talimatıyla, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Bodrum’da sınır aşan suçlardan “Fuhuş amaçlı insan ticareti suçuyla” mücadele kapsamında, istihbari bilgileri değerlendiren Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının Ağustos ayında başlattığı projeli soruşturma neticesi bu sabah operasyon için düğmeye bastı.

Kırgız, Kazak, Özbek ve Rus uyruklu 12 kadını Bodrum’da fuhşa teşvik eden Ö.K. liderliğindeki örgüte yönelik olarak, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin çalışmaları neticesi, fuhşa aracılık ve yer temininde bulunduğu tespit edilen 15 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Sabah erken saatlerden itibaren Bodrum, İzmir, Van ve Yalova’da eş zamanlı operasyon başlatıldı. Şüphelilere gözaltına alınırken adreslerinde de arama gerçekleştirildi.

Fuhşa aracılık eden şüphelilerin Bodrum’da üç otel ve bir apart işletmesiyle irtibatlı olarak yer temin ettikleri belirlendi.

Yaşları 25-30 arasında değişen 12 yabancı uyruklu kadınının işlemlerinin ardından sınır dışı edilme işlemleri başlatılırken gözaltına alınan şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sonrasında, adliyeye çıkarılacakları öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu