AsayişÇevreGündemManşet

JANDARMADAN YARALI KÖPEĞE YARDIM ELİ

Milas-jandarmaÇok sayıda sokak ve yaban hayvanı, trafikte geçirdikleri kazalar sonucu yaralanıyor ya da ölüyor. Kaza geçiren hayvanlar kimi zaman kendilerine uzanan bir yardım eliyle yaşama tutunuyor.

Milas’a bağlı Selimiye Mahallesi’nde meydana gelen bir kazada yaralanan sokak köpeği de bu şanslı hayvanlar arasında yerini aldı.
Toplumun huzurunun ve asayişin sağlanması için 7/24 gece gündüz mesai kavramı gözetmeksizin çalışan Milas İlçe Jandarma Komutanlığı Selimiye Karakol Komutanlığı ekipleri, aynı duyarlılığı kazada yaralanan bir köpeğe gösterdiler. Yol kenarında can çekişirken buldukları köpeği korumaya alan ve köpeğe ilk müdahalede bulunan jandarma, daha sonra Milas Belediyesi Hayvan Barınağı yetkililerini aradılar. Yaralı köpeğin ölmemesi için seferber olan jandarmanın girişimleri sonucunda köpek, belediye veterinerine teslim edildi. Öte yandan yaralı köpeğin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Jandarmanın örnek teşkil eden bu duyarlı davranışı ise herkesten takdir topladı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu