AsayişGündemManşet

AVRUPA HAYALİ SAHİL GÜVENLİĞE TAKILDI

pageBodrum’dan İstanköy (Kos) Adasına yasadışı yollardan kaçmaya çalışan bir grup göçmen ile Ukraynalı tekne kaptanı Sahil Güvenlik Botu tarafından yakalandı.

Geçtiğimiz gece saatlerinde, Gümbet açıklarında devriye görevi icra eden Sahil Güvenlik Botu İstanköy Adasına doğru seyir eden bir sürat teknesini dur ikazında bulundu. Dur ikazlarına uymayan Amerika bayraklı, 8 metre uzunluğundaki,  AQUA isimli sürat teknesi Sahil Güvenlik Botunun manevraları sonrasında durduruldu.

Durdurulan tekneden, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 32 kaçak göçmen ile Ukrayna uyruklu kaptan yakalanarak Bota alındı. Afganistan ve Suriye uyruklu kaçak göçmenler ile organizatör şüphelisi kaptan işlemleri için Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığına getirildi.

Öte yandan karada da polis ekipleri yaptıkları uygulamalarda kaçma hazırlığında oldukları tespit edilen 13 Suriyeliyi yakaladı.

Yakalanan göçmenler Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilirken Ukraynalı tekne kaptanı işlemleri sonrası adliyeye sevk edilecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu