GündemKültür SanatManşet

ÖĞRENCİLERİN TİYATRO KEYFİ

çocuklar değirmendeki hazine oyunu ile hem eğlendi hem öğrendiÇocuklar ‘Değirmendeki Hazine’ oyunu ile hem eğlendi hem öğrendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor.  Büyükşehir Belediyesi son olarak İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin  “ Değirmendeki Hazine” adlı çocuk oyununa ev sahipliği yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen “ Değirmendeki Hazine” adlı oyun çocukların büyük beğenisini topladı. Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle merkez ilçe ve kırsal mahalle okullarında eğitim gören öğrencilerin katılımıyla sahnelenen tiyatro oyununda çocuklar eğlenirken öğrendi. Çocuklara, Büyükşehir Belediyesi yayını olan ‘Topaç’ dergisi ve çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

‘Değirmendeki Hazine’ adlı müzikli çocuk oyununda; Haylaz, Çoban ile birlikte bir harita bulup hazinenin peşine düşüyorlar. Oyun bu macerada asıl hazinenin insanının içindeki iyilik barış, kardeşlik ve sevgi olduğunu çocuklara öğretmeyi amaçlıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu