GündemManşet

SOBA GÜNEY EGE BULUŞMASI BODRUM’DA SONA ERDİ

soba guney ege bulusmasi bodrumda sona erdi4-8 Ekim 2017 tarihleri arasında önce Marmaris’te, ardından Datça’da gerçekleştirilen “5. Sosyal Belediyeler Ağı (SOBA) Çalıştayı Güney Ege Buluşması”nın son ayağı, Bodrum’da düzenlendi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da etkinliğe katılarak SOBA üyelerine destek oldu.

Cumartesi öğle saatlerinde, Datça’dan feribot ile Bodrum’a gelen belediyelerin sosyal medya ekipleri, otele yerleştikten sonra toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştayda bir araya geldi. Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen çalıştayda Bodrum Belediyesi’ni temsilen Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Medya Tasarım Birimi Sorumlusu Fikret Hıdır, Bodrum Belediyesi Sosyal Medya ekibinden Alper Oymak ile Çizge Gizem Bediz ve müdürlük personeli hazır bulundu.

Sosyal medya uzmanlarından Onur Aydın “Siyasette Dijital Pazarlama”, Mücahit Avcı ise “Katılımcı Belediyelerin Sosyal Medya Hesaplarının İncelenmesi” konularında katılımcılara bilgiler aktardı. Soru cevaplarla söyleşi şeklinde geçen çalıştayın sonunda ise çalıştay, etraflıca değerlendirildi.

Çalıştayda ayrıca SOBA Yönergesi de, katılımcı belediyeler tarafından oylanarak kabul edildi. 7 belediyeden oluşan yürütme kurulu tarafından gerçekleştirilen oylama ile bir dahaki toplantının, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi. Çalıştayın sonunda, Bodrum Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt tarafından SOBA katılımcılarına katılım sertifikaları sunuldu.

Çalıştayın ardından akşam düzenlenen etkinliğe ise Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da eşlik ederek Soba üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Kocadon, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerine hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “19 yıldır sizlerle beraber çalışmaktan son derece onurluyum. Sizler, perdenin arkasındaki gerçek kahramanlar, bizler de şovmenleriz. Sizleri canı gönülden alkışlıyorum.  Belediye başkanlığı yaptığım süreçte hep, problemin bir parçası değil, çözümün parçası olmayı yeğledim. Ben, zor süreçlere tabi tutulmama rağmen asla mücadele etme ruhundan vazgeçmeyen bir başkanınızım.  Çünkü hayat otoban gibi bir yol değildir. Yenilgi ne zaman gelir biliyor musunuz? Pes ettiğiniz zaman gelir. Peki, bizde pes etme ruhu var mı? Bizde mücadele etme ruhu var. Bizler mücadele ederek ancak bu laik Türkiye Cumhuriyetini, güzel yerlere getirebiliriz. Onun için asla mücadele etme ruhumuzdan vazgeçmiyoruz. Sizler geçerseniz, bizim gibi medeni insanlar bu mücadeleden vazgeçerse olmaz. Omuzlarımızdaki yük o kadar ağır ki… Çünkü Anadolu halkının bir tek beklentisi var: Bizim gibi insanların mücadele etme ruhundan asla vazgeçmemesi. Ben geçmiyorum, sizler de geçmeyin. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ demekten de asla korkmayalım. İyi ki varsınız. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Çalıştaya Tekirdağ Büyükşehir, Eskişehir Büyükşehir, İzmir Büyükşehir, Çanakkale, Kapaklı, Antalya Muratpaşa, Küçükkuyu, Hayrabolu, Konyaaltı, Samandağ, Çankaya, Beşiktaş, Seyhan, Tepebaşı, Çiğli, Buca, Didim, Konak, Süleymanpaşa, Odunpazarı, Kartal, Ergene, Bornova, Beylikdüzü, Kepez, Bayındır, Ayvalık, Çorlu, Nilüfer, Silivri, Menteşe, Kadıköy, Çerkezköy, Gelibolu, Bodrum, Marmaris, Datça, Avcılar, Dalaman ve Foça belediyeleri sosyal medya ekipleri ve yöneticileri katıldı.

SOBA ekibi ertesi gün, güneşli havanın keyfini çıkarmak için Gümüşlük’ü gezerek stres attı ve pazar günü akşam saatlerinde, 6. Çalıştayda yeniden bir araya gelmek üzere Bodrum’dan ayrıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu