GündemKültür SanatManşet

3. ULUSLARARASI BODRUM BİENALİ

3.Bodrum-bienaliBirçok uygarlığa beşiklik yapmış, tarihi ve kültürel zenginliğini halen koruyan Bodrum, bu yıl 1 Ekim – 1 Kasım 2017 tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Bodrum Bienali’ne ev sahipliği yaparak bu zenginliklere bir yenisini daha ekleyecek.

2013 yılından itibaren düzenlenen Bodrum Bienali, sanatçı Gülsün Erbil’in girişim ve gayretleri ile 16 yıldır süregelmekte olan “Ekim Geçidi” sergilerinin bir dönüşümünü bizlere sunmaktadır. Bodrum Bienali, farklı kültürlerden sanatçı ve sanat izleyicileri arasında iletişim kurmanın yanı sıra kültürel ve sanatsal ortamı zenginleştirecek çağdaş sanat eserlerini izleyicilere sunmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda resim, heykel, enstalasyon, video, performans vs. gibi değişik disiplindeki yapıtlar, bu etkinlikte yer almaktadır. Bunlara ek olarak sanatın farklı disiplinlerinde alanında uzman kişilerin vereceği konferanslar Bienal’in kavramsal kısmını zenginleştirmesi adına önemlidir.

Bu yıl Uluslararası Bodrum Bienali kapsamında üst başlığı “Açı” olan, 80 sanatçının farklı disiplinlerde sanat eserleri ile yer alacağı, kavramsal ve soyut işlerin ağırlıklı olduğu sergiler Bodrum’un kültürel alanlarında izleyici ile buluşacak.

Bienal kapsamında 2 Ekim – 7 Ekim 2017 tarihleri arasında bir hafta sürecek olan konferanslar gerçekleşecek. Çağdaş sanatın yansımalarını içeren bu konferanslar farklı disiplinlerden alanında uzman kişiler tarafından dinleyicilere sunulacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu