GündemManşetSiyaset

AK PARTİ BODRUM’DA ÖZMEN DÖNEMİ

pageAdalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bodrum İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Merkezin temayül yoklamaları ve mülakatlar sonrasında belirlediği adayı Ömer Özmen ile genel Merkez adayına rakip olarak aday olan Fetan Özbek’in yarıştığı kongrede 179 delegenin oyunu alan Ömer Özmen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı oldu.

Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresine Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, MKYK üyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Genel Merkez MKYK Üyesi ve Ak Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Yelda Erol Gökcan, Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, 24. Dönem İzmir Milletvekili Ali Aşlık ile Muğla ve Bodrum’dan çok sayıda partili katıldı.

Divanın oluşturulması sonrası saygı duruşunda bulunulup İstiklal marşı okundu. Ardından protokol konuşmaları yapıldı. Daha sonra faaliyet, gelir gider hesap raporları okunup ibra edildi.

Protokol konuşmalarında ilk söz alan geçmiş dönem ilçe başkanı İbrahim Macit Gündoğdu, “Bizler koltuk için değil, hizmet için buradayız. İnanıyorum benden sonra gelen ilçe başkanım da aynı şevkle, aynı heyecanla bu görevi yapacaktır” dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, en son yapılan genel seçimlerde Ak Parti’nin Muğla’daki oy oranının yüzde 30, Bodrum’daki oy oranının ise yüzde 20 olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:

“Bodrum Dünyanın incisi, sorunları ile boğuşan bir ilçe. Su sorun, trafik sorun, imar sorun, çöpler sorun, her tarafı sorun. Bu sorunları yönetmekten aciz olan bir yönetim ama halen iktidar ve biz genel merkezin, hükümetin gücünü Bodrum’da göstermekten aciz bir teşkilat. Hepimiz için söylüyorum. Böyle bir teşkilatken nasıl daha başarılı olmamız gerektiğini konuşmamız lazımken, içimizde kenetlenerek dışarıdan nasıl daha fazla oy kazanırız konusunu tartışmamız gerekirken, içimizde ayrıştırıcılığı körükleyen bir anlayış. Bunun adına ne derseniz deyin, hiçbirini kabul etmiyorum. İster Dünyanın en tehlikeli hareketi olan milliyetçilik deyin. Dünya savaşı başlatan bir hareket. Bizim genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız, milliyetçiliğin her türlüsü ayaklarımın altındadır sözünün sahibi. Bazen üzülerek görüyoruz ki şehir milliyetçiliği, hatta Muğla’ya özgü Sakar’ın üstü, Sakar’ın altı milliyetçiliği de gündeme getiriliyor. Bu anlayışın Ak Parti’de yeri yoktur. Bizim Ak Parti kültürüne adapte olmaya çalışanların zorlandıkları bazı mevzular var. Bizde makam talep edilmez, görev reddedilmez. Ben 3 dönem ilçe başkanlığı yaptım, il başkanlığı yapıyorum ama hiç birini ben talep etmedim. Ama bana verilen hiçbir görevden de kaçmadım. Ak Parti’de eğer siz bir görevi hak etmişseniz, Dünya’nın öbür ucunda da olsanız gelir sizi bulurlar, gel kardeşim bu görev senin hakkındır derler.”

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede bir konuşma yapan Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan şunları söyledi:

“Çocukluğumun önemli kısmını, gençliğe geçiş dönemlerimi Bodrum’da geçirdim. Bodrum Lisesi’nde okudum. Evimiz Kız Meslek Lisesi’nin oradaydı, Zeki Müren Caddesi’nde Bodrum pazarına giderdik. Hayatımız çok güzel yıllarını Bodrum’da geçirdim. Muğla’nın her ilçesi ayrı bir değer. Ama Bodrum daha fazlasını hak ediyor. Ne olur daha fazla çaba gösterelim. Karşımızda siyaset yapmaya çabalayanların genel bir argümanı var. O olmasaydı ne yaparlardı acaba; korku siyaseti. Aman gelirlerse şöyle yaparlar, aman böyle yaparlar. Bu sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu günlerden beri hiç bıkmadıkları, hiç sıkılmadıkları, millet karşısında hiçbir anlam bulmadığı halde başka beslenecek nokta olmadığı için sürekli beslendikleri bir algı. O zamanda şöyle demişlerdi; kadınlarla erkekleri ayıracaklar, haremlik selamlık yapacaklar. Aman yaşam tarzımızı elimizden alacaklar. Bu sözlerle korku siyasetini pompalamaya yıllar boyunca devam ettiler. Hep de kaybettiler. Sonunda her seçimden kaybederek çıktılar. Ama Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olmak gibi bir ideal olmayınca, hedef sadece günlük siyaseti kurtarmak olunca çok büyük bir ilerleme kaydetmekte mümkün değil.”

“Önümüzde bizi hala zorlu bir yol beklemekte” diyen Karaaslan, “İşte o yüzden ayrılıkla, gayrılıkla, ben diyerek bu yolu yürüyemeyiz. Bizi biz yapan en önemli değerimiz Türkiye’dir. Canımızı vererek vatan yaptığımız topraklardır. En değerlimiz bütün çocuklarımızın ortak değeridir. Hepsini aynı anda tutabiliriz, hepsine aynı anda dokunabiliriz. Her birinin gözündeki taşı elimizle uzanıp silebiliriz. Biz bu kadar güçlü bir milletiz. Bugün Mustafa Kemal Atatürk üzerinde siyaset yapmaya devam eden, maalesef onun aziz hatıralarını günlük siyasetin bir parçası olarak kullanmaya devam eden, burada beslenerek siyasette var olmaya çalışanlara sesleniyorum; cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkmak, gelecekte büyük Türkiye hedeflerine sahip çıkmakla olur. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı, 2023 hedeflerine sahip çıkmakla olur. Dimdik yürümekle, hatta koşmakla olur. Yeri geldiğinde ‘Dünya beşten büyüktür’ demekle olur. Öyle kolay olmaz. Biz tüm değerlerimize sahip çıkıyoruz.”

Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan “Her birimiz, bütün farklılıklarımızla bir zenginliği ifade ediyoruz. Bütün farklılıklarımızla bir zenginliği ifade ediyoruz. Bodrum da onun önemli örneklerinden biri. Bir çekim alanı, mıknatıs gibi. Sadece Türkiye’nin değil, Dünya’nın farklı kesimlerinden insanlarının aşık olduğu bir şehir. Bazı şehirlerde yaşarsınız ve memleketiniz olduğu için seversiniz ama burası gelenin aşık olup döndüğü bir yer. Bu ifadeyi kullanırken özellikle kullanıyorum çünkü uğruna şiirler yazılmış. Halikarnas Balıkçısı’nın uğruna methiyeler düzdüğü, kulaktan duyanların bile sevdiği bir yer burası. O zaman bizim artık burada bir şeyleri kırmamız lazım. Burada kabullenilmiş gibi görünen kaderi değiştirmemiz lazım. Burası çok daha fazlasını hak eden bir şehir. Bakın Muğla’yı dünya çapında bir merkez olarak adlandırırsak eğer bugün kim bana hak ettiği noktada olduğunu söyleyebilir? Milletvekillerimiz Muğla’nın tüm sorunları ve beklentileri ile ilgili nokta atışı yaparak buraya hizmetlerin hızla gerçekleşmesi noktasında büyük bir çabanın önünü çekiyorlar. Sağ olsunlar ama biliyorsunuz ki demokraside hizmetler yerelde başlar. Yerelde belediyeler bizde olmadığı sürece tam anlamıyla bu kapasiteyi görmemiz mümkün değil. Hep düşük vitesle gitmek zorundayız. Reva mı bu Muğla’ya Bodrum’a? bu kabullenmemiz gereken bir durum değil. İnanıyorum ki buradaki kongremiz bir milat olacaktır.

 

 

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 381 delegenin oy kullandığı kongrede Ömer Özmen 179, Fetan Özbek 160 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı. Bu sonuçla Ömer Özmen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu