AsayişGündemManşet

KORSANA GEÇİT YOK

zabıta korsan taşımacılığa izin vermiyor (2)Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların trafikte güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

Muğla il genelimizde turizm sezonuyla beraber araç kiralama şirketlerinin ve kayıt dışı taksilerin korsan taksicilik yaptıkları yönünde alınan ihbarları değerlendiren Zabıta ekipleri, Jandarma ve Polis ekipleri ile birlikte kiralık araçları ve taksileri durdurarak taşıma ve çalışma izin belgelerinin bulunup bulunmadığının kontrollerini yapıyor.

Özel toplu taşıma araçlarında da denetimde bulunan Zabıta ekipleri şoförün tescil belgelerinde belirtilenden fazla ayakta yolcu alıp almadığı, ücretsiz seyahat hakkı bulunan şahıslardan ücret alınıp alınmadığı, çığırtkanlık ve değnekçilik yapılmak suretiyle yolcu toplanmaya çalışılıp çalışılmadığı ile durak harici yolcu indirme ve bindirme yapılıp yapılmadığı hususlarında kontroller yaptı.

Kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatıldı. Uygulamalar vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.2017 yılı içerisinde Zabıta ekipleri, Muğla il genelinde yapılan denetim ve kontrollerde; 445 taksiyi kontrol ettmiş olup 35 adet tespit tutanağı ve 678 Özel toplu taşıma aracına kontrol etmiş olup 142 adet tespit tutanağı tanzim etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu