GündemManşetSpor

GÜZEL BİR BAŞARI HİKAYESİ

yumruk64 ilden 3400 sporcunun katılımı ile Bolu da yapılan Türkiye Kick Boks Şampiyonasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübünden Damla Gaye Dur Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı .

Yedi yıl önce Karate sporu ile tanışan ve antrenörü aynı zaman da Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ile çalışmalarına aralıksız devam eden genç yetenek , geçtiğimiz Nisan ayında Antalya da yapılan Türkiye Karate Şampiyonasın da Türkiye ikincisi olarak milli takıma seçilmişti.

Hem Kick Boks hem de Karate branşında Türkiye başarısı kazanan başarılı sporcu bu yıl yapılan  TEOG sınavların da 500 tam puanla Türkiye birincileri arasında yer alarak , istenildiğinde hem eğitim de hem de spor da aynı anda başarılı olmanın mümkün olduğu kanıtlamış oldu.

Haftanın altı günü Bodrum Spor Merkezin de antrenmalarına devam eden Damla Gaye, ” sporun eğitim hayatında ki başarıma katkıları çok büyük oldu  , hızlı düşünme ,ani karar verme , proğramlı çalışma,  stresimi kontrol etme, konsantrasyon, disiplin gibi bir çok konuda beni geliştirerek okul başarımı arttırdı. Bu konular da gelişmemi sağlayan  antrenörüm olan Fatih Uzunlulu’ya ve  her zaman yanımda yer alarak bana destek olan aileme de teşekkür ediyorum , bundan soraki hedeflerim hem milli takım da hemde eğitim hayatım da en iyi dereceleri elde etmek olacaktır ” dedi .

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu