ÇevreGündemKültür SanatMagazinManşet

YUNUSLARIN KLARNET KEYFİ

Dolphın Park Bodrum-Serkan ÇağrıBodrum’da bulunan yunus parkında benzerine az rastlanan görüntüler ortaya çıktı. Klarnet ustası Serkan Çağrı çaldı yunus balıkları ritim tutup dans etti.

Yerli yabancı pek çok turistin uğrak mekanların biri olan yunus parkın ilginç bir misafiri oldu.

Klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Dolphın Bodrum su parkında yunuslara klarnet çaldı. Sevimli yunuslar çıkardıkları seslerle Çağrı’ya eşlik edip dans etti.

Güvercinlik mahallesinde bulunan Dolphin Park Bodrum’a giden Klarnet virtüözü Serkan Çağrı, yunuslarla birlikte mini bir konser verdi. Çağrı klarnetini üfledi, sevimli yunuslar notalara karşılık verdi. Sanatçının etrafını saran iki yunus, ilginç sesler çıkararak müzik eşliğinde dans eder gibi figürler sergiledi. Sevimli yunuslar konserin ardından Çağrı’yı alkışlayarak adeta tebrik etti.

Klarnet virtüözü Serkan Çağrı gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ses konusunda hassasiyetim var dediğim gibi burada tamamen yunuslarla o ses iletişimini kurabilme di amacım bunu da kurdum Onların o güzel mutluluğu hepimizi mutlu etti gördüğünüz gibi işte saz arkadaşlarım dedim ben onlara alkış deyince mutlu oluyorlar. Sesleri de çok iyi yakaladık aslında uyum iyi oldu aramızdaki uyum. Dinleyen izleyen herkes abi doğru metronom yani doğru ritim veriyorlar senin ardından aynı sesten söylüyorsunuz aynı sesten çalıyorsunuz dediklerinde zaten güzel olan tarafı bu.”

Çevrecilerden aldığı tepkilerede cevap verem usta sanatçı şunları ifade etti:

“Tabii diğer taraftan da hayvanlara eziyet mi ediyorsunuz hayvanların bu halinden siz hoşnut musunuz gibi pek çok tepkiler geldi. Bu tepkilere de ben şunun cevabını vermek isterim seslerle ilgili seslerle iletişim kurmak şifa vermek tüm canlılar için en güzel yöntemdir. Bende onlara şifre almak istedim onlara ses vererek onların sesini de alarak değişik bir iletişim kurmuş oldum. Onların asla eziyet görmesini eziyete maruz kalmasına hiçbir canlı gibi ben de istemem. Hoş bir vakit geçirdik diyebilirim burada.”

Yaşanan bu güzel görüntüler ve yunusların verdiği tepkiler yunus eğitmenlerini de şaşırttı. Parktaki yunus eğitmeni Ufuk Ören şöyle konuştu:

“Serkan Bey ilk geldiği zaman klarnet sesini duyunca Yunuslar çok şok oldular ilk başta çok hoşlarına gittiğini inanmıyoruz Çünkü hareketleri tamamen değişti sesi duydukları zaman verdikleri tepkiler devam etti biz sinyal vermeden de aynı şarkılarını söylemeye devam ettiler. Bizim için de çok iyi bir deneyim oldu yunuslarımız için de aynı şekilde.”

Usta müzisyen daha önce de salatalık, kabak ve havuçtan klarnet yapıp çalmıştı.

 

 

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu