GündemManşet

MUĞLA VALİSİ SAYIN AMİR ÇİÇEK’İN VEDA MESAJI

Vali Amir Çiçek----Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile merkeze alınan Muğla Valisi Amir Çiçek bir veda mesajı yayımladı. Çiçek mesajında şunları söyledi:

“Ege’nin parlayan yıldızı turizm şehrimiz Muğla’da 15 Eylül 2014 tarihinden itibaren görev yapmaktayım.  Yeryüzü cenneti bu güzel şehirde çok güzel işler yapmaya çalıştık. Muğla’da valilik yapmak, şahsım ve ailem için büyük bir onur ve mutluluk vesilesi oldu.

Muğla’da yaptığım yaklaşık 3 yıllık görev sürem boyunca bilgiyi saklayan değil, bilgiyi paylaşan şeffaf bir yönetici olmaya, adalet, sevgi ve hoşgörü gibi temel kavramlar ekseninde görev yapmaya çalıştım. Muğla’nın merkez ve ilçe mahallelerini ziyaret ederek varsa sorunlarını yerinde inceleyerek çözüme kavuşturmaya çalıştık. Ziyaretlerde vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarının görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüştük. Muğla’ya geldiğim gün de dile getirdiğim üzere ‘mutlu bir insan ve huzurlu bir toplum’ yaratma hedefini gerçekleştirmek için çaba sarf ettik. Uzak ya da yakın gece ya da gündüz demeden tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede hizmet vermeye çalıştık.

Görev yaptığım süre içerisinde öncelikle Muğla’nın genel sorunlarının çözülmesine yönelik bir takım çalışmalar yaptık. Muğla’nın en önemli ekonomik değeri turizmin sürdürülebilir olması, 12 aya yayılması ve alternatif turizm faaliyetlerinin yaygınlaştırılması için ortak akıl, kolektif hareket mantığıyla kamu, STK ve özel sektör işbirliği ile çeşitli projeleri hayata geçirdik. Diğer yandan tarımsal verimliliğin artması için çiftçilerimize yönelik çalışmalar yaptık.

Görev sürem boyunca 7’den 77’ye herkesle iyi bir diyalog kurmaya çalıştık. Özellikle belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, daire müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, milletvekillerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, birliklerimizle el ele vererek Muğla’nın kalkınması için çaba sarf ettik.

Muğla’da, her zaman demokrasiyi ve hukuku en iyi şekilde yaşatmak için çaba sarf ettik. Çalışmalarımızı vatandaş odaklı, sevgi ve saygı çerçevesinde yürütme prensibi ile hareket ettik. Devlet, insan için var. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu benimsedik. Geldiğim günden beri çalışma arkadaşlarıma düşüncesi, fikri, zikri, pozisyonu ne olursa olsun insan olduğu için vatandaşa hizmet etmede hep beraber olmayı aşılamaya çalıştım. Hizmetleri daha ileriye götürmek için çalışmalarımızı bu şekilde sürdürdük. Hizmetin ekip işi olduğu düşüncesini benimsedik.  Sadece vali olarak ben değil, kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör arasında yapılan işbirlikleri ile Muğla’yı her konuda daha zengin hale getirdik. Yaptığımız tüm çalışmaların ekseninde kırsalından şehir merkezine, sahilde yaşayan bütün vatandaşlarımıza hizmet edebildiysek Muğla’dan vicdanen rahat ayrılacağım.

Çalışmalarımızda yanımızda olan tüm mesai arkadaşlarıma, milletvekillerimize, vali yardımcıları ve kaymakamlarımıza, yargı mensuplarımıza, üniversite mensuplarımıza, belediye başkanlarımıza, askerî erkânımıza, il müdürlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, siyasilere, milletvekillerimize, meslek odalarımıza, muhtarlarımıza, basın mensuplarımıza ve Muğlalı hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile Yeryüzü Cenneti Muğla’ya vali olarak hizmet etme imkânını veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız olmak üzere, Bakanlarımıza ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Muğla’da görev yapmış olmanın onuruyla tüm halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu