GündemManşet

FETÖ MİNİK BAHA’NIN DA HAKKINI YEDİ

bodrum-baha bayırlıAcun Ilıcalı’nın düzenlediği “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasının 2013 yılda Fetö/PDY örgütü tarafından hakkı yenildiği idea edilen yarışmanın 2’cisi minik Baha Bayırlı’nın ailesi konuştu.

Fetö/PDY terör örgütü tarafından bilinçli bir şekilde medya da ki yüzleri arasında yer alan Atalay Demirci 2013 yılında Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Yeteneksizsiniz Türkiye” yarışmasına katıldı. Yarışmada 3 oyla ilk turu gecen Fetö üyesi Atalay Demirci yarışmanın finaline kadar geldi. Aynı şekilde memur bir ailenin çocuğu olan 5 yaşındaki minik baterist Baha’da finale kaldı. Halk oylamasına gidilen yarışma sonrasında Atalay Demirci 1’inci olurken Baha Bayırlı ise 2’ciliği aldı.

Yarışmada aldığı 1’inciliğin ardından ekranlara hızlı bir giriş yapan Demirci özle bir kanalda program sunmaya başladı. FETÖ tarafından bilinçli olarak medya ya yerleştirilen Demirci ününe ün katmaya devam etti. Hızlı bir şekilde yükselmeye başlayan Demirci 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından yapılan soruşturma kapsamında FETÖ’nün medya yüzü olduğu anlaşıldı. Polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklanan Demirci, mahkemede FETÖ üyesi olduğunu itiraf etti. İdeaya göre Demirci yarışma finalinde FETÖ/PDY tarafından SMS atılarak birinci olması sağlandığı da ileri sürüldü. Aynı yarışmada 2’inci olan ozanlar 5 yaşında olan minik Baha Bayırlı’nın da Fetö tarafından hakkının yenildiği ortaya çıktı.

Atalay Demirci’nin FETÖ itirafının ardından Gazeteci Cengiz Semercioğlu tarafından Hürriyet gazetesinde yaşananları köşe yazısına taşıyarak “Yeteneksizsiniz Türkiye” birinciliğin Demirci’den alınarak diğer finalist olan küçük baterist Baha’ya verilmesi gerektiğini yazdı. Tartışma konusu haline gelen birinciliğe Bahanın ailesi ise son noktayı koydu. Bayırlı ailesi Baha’nın geleceği için hakkı yenilmişse 1’ciliği verilmesi iyi olur dedi. Hiçbir şeyin farkında olmayan Baha’nın ise tek isteğinin survivor gitmek olduğunu açıkladı.

Bayırlı ailesi evlerinin bir odasını tamamen müzik odası yaparak Baha’nın müzk eğitimi almasını sağlıyor. Baha ise Bateri çalmaya devam ettiğini söyleyerek “Derslerim çok iyi 3’üncü sınıfa geçtim. En büyük hayalim uçmak, hızlı koşmak ve Dominik’teki survarvor yarışmasına katılmak. Acun abi bende Dominik cumhuriyeti gilip survivor yarışmasına katılmak istiyorum. Orası nasıl bir yer görmek istiyorum. Bateri çalışmalarım çok iyi gidiyor toplam 4 yıldır çalışıyorum. Ben 2 yaşındayken küçük bir bateri aldılar çalmaya başladım daha sonra biraz büyüğünü aldılar şimdi çok büyük bir bateri setim var. Katıldığım yarışmada bana oy veren herkese teşekkür ederim”dedi.

Baha’nın Babası Zekeriya Bayırlı eski hayatlarına devam ettiklerini ifade ederek “Baha normal çocukluğunu yaşıyor halen. Biz orta gelirli insanlarız ben devlet memur bir insanım. Biz halen eski yaşantımızı sürdürüyoruz. Burası küçük bir yer Baha’da mutlu halen çocukluğunu yaşıyor. Bizde normal yaşantımıza devam ediyoruz. Bizim için halen hiçbir şey değişmedi. Baha bateri çalmaya devam ediyor. Helen kendi istediği gibi çalıyor bir ders almıyor. Biz bu sene Baha’yı piyano derslerine gönderdik. Notaları ve sesleri daha iyi algılaması için. Bu sene piyano çalmaya da başladı. Yeteneği bu yönde olduğu için bizde müziğe doğru yönlendiriyoruz. Elimizden geldiğince iyi yetiştirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı” şeklinde konuştu.

Atalay Demrici’nin Fetö tarafından sms oyları ile birinci olduğunu arkadaşlarından öğrendiklerini belirterek “Biz o dönem 2’ci olduk ve konu orda kapandı. Bizim isteğimiz dışında Baha bugün yine gündeme geldi. Hayırlısı neyse o olsun. Bizim pek bir çabamızda yok bu konu ile ilgili. İlk yarışmaya katıldığımızda final gibi bir hedefimiz yoktu. Baha televizyona çıksın ilerde kendini izleyeceği bir hatırası olsun istedik. O yüzde her yarışmaya gittiğimizde bir sonraki turu hedeflemedik. Ama Baha’nın kendi sevimliliği ve çabasıyla finale kadar geldik. 1’inci olsa farklı bir durumda da ola bilirdik. Kısmet şimdilik böyleymiş” dedi.

Baha’nın annesi Duygu Bayırlı ise çocuğunun geleceği için birinciliğin iyi olacağını düşündüğünü söyleyerek “Arkadaşlarımızda bu yönde bilgiler geldi bizde haberlere baktık ve gördük. Baha’ya 1’incilik verilmesi ile ilgili çok güzel tepkiler var bize. Daha öncede de Baha’nın 1’inciliği hak ettiğini söylüyorlardı. O dönem için öyle bir şey düşünmedik. Baha 2’ci oldu ve kapandı olay. Bugün tekrar gündeme geldi. Bize bunula ilgili dönüş olursa Baha’ya 1’cilik verirlerse biz buna hayır demeyiz. Baha müzik yapmayı çok seviyor. Bizim bu isteğimiz sadece Baha’nın geleceği ve eğitim hayatı için. Zaten Baha’nın müzik kariyeri ve eğitimi için bir destek bekliyoruz. Çünkü Baha Memur bir babanın, işçi bir annenin çocuğu. Baha’ya destek olmaya çalışıyoruz ama maddi imkanlarımız el verdiği kadar yapa biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu