ÇevreGündemManşet

FİRARİ TAVUS KUŞU YAKALANDI

Üç Gündür Aranan ‘Mutlu’yu İtfaiye Kurtardı (5)-cropBodrum Marmara Anaokulunda bulunan ‘Mutlu’ isimli tavus kuşu 3 gündür kayıptı.

Bir iş merkezinin çatısında bulunan tavus kuşunu Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri kurtararak anaokuluna teslim etti.

Bodrum Marmara Anaokulu’nda bulunan ‘Mutlu’ isimli tavus kuşu 3 gün önce kayboldu. 9 Şubat Perşembe günü gelen bir ihbar üzerine tavus kuşu yakınlarda bulunan bir iş merkezinin çatısında görüldü. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yaptıkları çalışmayla iş merkezinin çatısında bulunan tavus kuşunu kurtardı. Ekipler tavus kuşunu Bodrum Marmara Anaokulu Müdürü Müge Çoban’a teslim etti, öğrenciler ‘Mutlu’ ismini verdikleri tavus kuşunun geri gelmesiyle büyük sevinç yaşadı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada itfaiye ekiplerinin her türlü canlıyı korumakla görevli olduğu vurgulandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Anaokulunda bakılan tavus kuşu üç gün önce kaybolmuş ve ilgili birimlerin yaptığı arama sonrası bir iş merkezinin çatısında olduğu tespit edilmiş. İtfaiye birimlerimize gelen ihbarla ekiplerimiz bahsi geçen iş merkezinin çatısından tavus kuşunu kurtararak okul yetkililerine teslim edilmiştir. İnsanların can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışan ekiplerimiz aynı titizlikle can dostlarımız olan hayvanları da koruyup, kurtarmakla görevlidir. İtfaiye ekiplerimiz gibi tüm birimlerimiz çalışmalarını her konuda titizlikle yürütmektedir.”

Öte yandan, Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri Ocak ayı içerisinde de birçok olaya müdahale etti. Ekipler 30 ev, 2 işyeri, 14 araç yangını, 17 su baskını ve 44 kaza-kurtarmada çalışmalarını yaparken, 3 orman yangınına da müdahale etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu