GündemManşet

İLK DURUŞMADA SERBEST

Bodrum-ayhan karahanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yaklaşık bir buçuk ay önce tutuklanan gazeteci ve Bodrum Çevre Platformu Sözcüsü Ayhan Karahan, serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz Kasım ayında katıldığı bir basın açıklamasında Ayhan Karahan, burada sarf ettiği sözler nedeniyle Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermeye gitmişti. İfadesinin ardından gözaltına adliyeye sevk edilen Ayhan Karahan tutuklanmıştı.

Karahan’ın bugün sabah saatlerinde Bodrum Adliyesi’nde duruşması görüldü. Duruşmaya Ayhan Karahan’ın ailesi ve yakınları başta olmak üzere CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu da katıldı. 1 yıl 2 ay ceza alan Ayhan Karahan cezası ertelenerek serbest bırakıldı.

Mahkemenin ardından gazetecilere kısa bir açıklama yapan Karahan’ın avukatı Metin Kesikçiler şunları söyledi:

“Kendisi Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla TCK 299 kapsamında yargılandı. Zaten 2 aydır tutuklu bulunuyordu. Bugün tahliyesi gerçekleşti. 1 yıl 2 ay ceza aldı ancak bu istilaf mahkemesinde itiraza tabii bir konu. Kendisi hakkındaki istilafı göndereceğiz ve itirazımızı yapacağız. Cezaevine gönderildi ama yaklaşık 2 saat içerisinde salıverilecek ve tekrar aramıza geri dönecek. Savunmasında da belirtmiş olduğu üzere kendisi Cumhurbaşkanı’na hakaret etmediğini, Türkiye’deki 15 temmuz ve 17-25 aralıktan sonra FETÖ ve anayasal düzene karşı olan tüm antidemokratik uygulamara karşı bir söylemde bulunduğunu, bunun da ABD ve FETÖ ile alakalı olduğunu söyledi. Biz de onan binaen bir savunma yaptık. Durum bundan ibaret.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu