GündemManşet

MUSKİ, BODRUM’DA 7 BÖLGENİN SU SIKINTISINI GİDERDİ

MUSKİ, Bodrum’da 7 Bölgenin Su Sıkıntısını Giderdi (5)MUSKİ Genel Müdürlüğü, Bodrum ilçesinin Mumcular Mahallesi’nde yeni içme suyu hat çalışması yaparak, yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan 2 mahalle ve 5 mevkii olmak üzere toplam 7 bölgenin su sıkıntısını giderdi.

İl genelinde vatandaşların düzenli içme suyu ihtiyacını karşılamak için hat yapımlarını yoğun bir şekilde sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında Bodrum ilçesinin Mumcular Bölgesinde bulunan 2 mahalle ve 5 mevkiide yeni içme suyu hat çalışması gerçekleştirdi.

Mumcular bölgesinde geçtiğimiz yaz döneminde su sıkıntısı çeken Kumköy ve Çamlık mahallelerin yanısıra, İrmene, Etrim, Karanlık, Kaklık ve İnişdibi mevkilerinin su sıkıntılarını gidermek için çalışma başlatan MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 1. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye yeni içme suyu hattı çekti.

Kumköy-Keleştepe mevkiinde daha önce muhtarlık döneminde açılmış olan kuyudan, Kumköy Terfi deposuna yeni içme suyu hattı çeken 1. Bölge Şube Müdürlüğü Mumcular Bölge şefliği ekipleri, çalışmalar sonucunda 2 mahalle ve 5 mevkiiyi düzenli içme suyuna kavuşturdu.

‘Susuz Hiçbir Mahalle Kalmayacak’ hedefiyle içme suyu hat çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Mumcular Bölgesindeki 2 Mahalle ve 5 mevkiinin yeni içme suyu hattı ile birlikte rahat bir nefes aldığını vurguladı. Ülgen, “Geçtiğimiz yaz döneminde Bodrum ilçemizin Mumcular Bölgesinde bulunan Kumköy ve Çamlık Mahalleleri ile birlikte İrmene, Etrim, Karanlık, Kaklık ve İnişdibi mevkiilerimiz ciddi su sıkıntıları yaşadı. Bizde bölge sakinlerimizden gelen talepleri dikkate alarak çalışma başlattık. Çalışmalarımız kapsamında daha önce muhtarlık döneminde açılmış olan Kumköy-Keleştepe mevkiinde bulunan kuyudan, Kumköy Terfi deposuna yeni içme suyu hattı çektik. Çalışmalarımızı tamamladığımız andan itibaren bölge sakinlerimiz düzenli ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak. 2016 yılında çok önem verdiğimiz içme suyuna çalışmalarına 2017 yılında da önem vermeye devam edeceğiz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu