GündemManşet

EHLİYET YENİLEME DEDİKODUSUNA SON…

komiser fevzi söztutarSon günlerde özellikle sosyal medya hesapları üzerinde yayılan ehliyet yenileme dedikodusuna son noktayı Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amiri Komiser Fevzi Söztutar koydu.

Sosyal medya üzerinden yayılan;  “Ehliyeti olan arkadaşlar 31 Aralık 2016 tarihine kadar aile hekiminden aldığınız sağlık raporu,4 adet biyometrik resim ve halk bankasına yatıracağınız 15 tl ücretin makbuzu ile yenileyebilirsiniz. Aksi takdirde 2017 1 Ocak’tan itibaren hastaneden tam teşekküllü sağlık raporuyla yenilemek zorunda kalacaksınız 350-400 tl olacak.” dedikodusu üzerine vatandaşlar son günlerde ilgili kurumlarda yoğunluk oluşturdu.

Yayılan bu haberin asılsız olduğunu ifade eden Trafik Tescil Büro Amiri Komiser Fevzi Söztutar konu hakkında şunları söyledi:

“Daha önce medyada çıkan asılsız bir haber nedeniyle sürücü belgeleri kısmı aşırı bir yoğunluk yaşamaktadır. Bununda tek nedeni ehliyet ücretlerinin 400-500liraya çıkacağı, tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporu alınacağı bilgileridir. Halbuki Emniyet Genel Müdürlüğümüzün www.egm.gov.tr adresinde randevu sisteminde herkesin hangi gün hangi saatte müracaatta bulunacağı bellidir. Ehliyetlerin yenilenme son tarihi 31 Aralık 2020’dir. Yani önümüzde 4 yıla yakın bir zaman var. Bu konu ile ilgili çıkan asılsız haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemesini rica ediyorum.”

Söztutar, asılsız haberde ödemelerin Halk Bankasına yapılacağı ifadesinin yer aldığına dikkat çekerek, ödemelerin sadece bu bankaya değil bütün bankalara yapılabileceğini söyledi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu