ÇevreEğitimGündemManşet

MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM SEMİNERİ

geri donusum semineri (4)Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Özel Bodrum Marmara Anaokulu Okulu öğrencilerine Geri Dönüşüm Semineri düzenlendi.

Seminerde Bodrum Belediyesi Çevre Mühendisi Nilay Karamustafaoğlu geri dönüşümün önemiyle ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümünün anlatıldığı eğitim seminerinde Bodrum Belediyesi Çevre Mühendisi Karamustafaoğlu, şunları söyledi:
“Geri dönüşüm yeniden yaşanabilir bir dünya yaratmak için çok önemlidir. Çünkü plastik şişelerden tutun da fabrika atıklarına kadar her şey ne yazık ki geleceği yok edecek tehlikededir. Bunun yanında her gün tuvalet kâğıdından gazete ve kitap sayfalarına kadar milyonlarca kâğıt için kesilen ağaçları düşününce insan gelecekten dolayı endişeleniyor. Bize düşen, camdan kâğıda, plastikten akla gelen diğer her şeye kadar kullanılan her malzemenin doğaya çöp olarak değil yeniden kullanabilecek hale dönüştürülmesidir. Bu yüzden geri dönüşüm tesisleri ve projeleri hayati önem taşır.’’

Seminerin sonunda minik öğrencilere çevre temalı boyama kitabı verilirken Özel Marmara Bodrum Anaokulu önüne getirilen geri dönüşüm aracı tanıtıldı ve uygulamalı olarak bilgiler verildi.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından “Analog Atıkları Yönetim Planı” kapsamında, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine verilen eğitim seminerlerinin devam edeceğini ifade edildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu