EkonomiGündemManşet

BODRUM YEREL LEZZETLERİYLE İSTANBUL’DAYDI

IMG_0041Otel, Restoran ve Yiyecek-İçecek Sektörlerinin en önemli Uluslararası organizasyonları arasında yer alan Sirha İstanbul Fuarı 4. Buluşma etkinliği geçtiğimiz günlerde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

4.’sü düzenlenen fuarda Bodrum Ticaret Odası (BODTO), ilk kez Bodrum standı ile yer aldı.

450’den fazla katılımcının yer aldığı, sektör profesyonellerini, yatırımcıları ve karar vericileri buluşturan Sirha İstanbul Fuarında, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç, üyeler Faysal Şefkatlioğlu ile Altan Atilla ve katılımcı firma temsilcileri yer aldı.

1, 5 ve 6 nolu meslek komitelerinin ortak çalışması ile katılım gösterilen fuarda, BODTO’nun girişimleriyle coğrafi işareti alınmış dünyaca ünlü Bodrum mandalinası ile yapılmış lokum, yağ, kolonya, kurabiye, dondurma ve sabun gibi ürünler ile yine yörede ve doğal yöntemlerle yapılan zeytinyağı ve sabunu tanıtıldı. Özellikle Bodrum mandalinası ile yapılan dondurma ziyaretçilerin çok ilgisini çekti.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Sürdürülebilir turizm için mutlaka yerel ürünlerle birlikte Bodrum’un özgün kimliğini taşıyan tarımsal ürünler geliştirilmelidir. Bunun ekonomik faaliyetlerin sektörel gelişimi açısından önemi büyüktür. Bu yıl ilk kez Horeca sektörüyle Sirha’da bir araya geldik. Coğrafi işaret tescilli mandalinamız ve mandalinamızdan ürettiğimiz birçok ürünümüzü, zeytinyağımızı tanıtma fırsatı yakaladık. Bodrum standımıza gelen kişilerin olumlu tepkileri bizi çok mutlu etti. Bu alanda daha fazla tanıtma yoluna giderek ekonomik girdi yaratmalıyız.” diyerek, Ticaret Odası üyelerini bu konuda teşvik edeceklerini belirtti.

2016 yılı içerisinde 5. fuar organizasyonu tamamlayıp Bodrum’u temsil etmeye devam eden Bodrum Ticaret Odası, farklı konu ve sektörlerdeki tanıtım çalışmalarıyla 2016/2017 fuarları için faaliyetlerini sürdürüyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu