GündemManşetSpor

“BODRUN ULTRA MARATONU” KUPA TÖRENİ İLE SONA ERDİ

bodrun_odul_toreni (7)Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen  “Bodrun Ultra Maratonu”, Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Ödül törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ile Bodrum Belediyesi birim müdürleri, meclis üyeleri, sporcular ve sporseverler katıldı.

“Bodrum’u bir de koşarak keşfedin” sloganıyla düzenlenen maratonda, yabancı sporcuların yanı sıra Türkiye’nin 28 farklı ilinden gelen atletler 10, 23 ve 50 kilometre olmak üzere üç ayrı mesafede mücadele etti. Çeşitli yaş gruplarından sporseverlerin katılımıyla gerçekleşen yarışta sporcular aynı zamanda, Bodrum’u koşarak keşfetme imkânı buldu.

Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de yoğun bir katılımla gerçekleşen ödül töreninde yarışmanın galipleri ödüllerini aldı. Genel klasmanda dereceye girenlere kupaları, farklı yaş gruplarında dereceye girenlere de çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sporculara kupa ve hediyelerini Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ile organizasyondaki görevliler verdi.

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu ifade eden Başkan Kocadon,  “Öncelikle bu güzel Bodrum akşamında Halikarnas Balıkçı’mızın merhabasıyla, sizlere merhaba diyorum. Özellikle bu günlerde, sporumuzun ve sanatımızın birleştirici gücüne, birlik ve beraberliğine, hoşgörüsüne ve sevgisine çok ihtiyacımızın olduğunu biliyoruz. Bu birlik ve beraberliği sağladığınız için hoşgörünüzle Bodrum’a gelip, Bodrum’un güzel ormanlarında, güzel dağlarında yarıştığınız için teşekkür ederim. Herkese şunu anlatın: Bodrum betona yenik düşmedi, düşmeyecek. Herkes diyor ya Bodrum betonlaşıyor diye; ama bugün, yaptığınız kulvarlarda gördünüz ki Bodrum, her zamanki gibi yeşiliyle beyazıyla kaynaşmış durumda.  Emeği geçen herkese huzurlarınızda bir defa daha teşekkür ederken, özellikle bu ödülünü vereceğimiz arkadaşları da ayrıca kutluyorum. 10 ülkeden yarışmacımız var arkadaşlar. Bu 10 ülkeden gelen yarışmacımız ve Anadolu’muzun her yerinden gelen güzel arkadaşlarım, Bodrum’un birer turizm elçisi olduğunu lütfen unutmasınlar. Bodrum’un güzelliklerini herkese anlatsınlar. Çünkü başka Bodrum yok. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

50K, 23K ve 10K etaplarında yarışan genel klasmanda değerlendirilen yarışmacıların kazananları şöyle:

50K Kadınlar Kategorisi:
1.      Alesia De Mattis
2.      Lucja Leonard
3.      Muazzez Özçelik

50K Erkekler Kategorisi:
1.      Mehmet Aydıngör
2.      Bülent Araç
3.      Mustafa Kızıltaş

23K Kadınlar Kategorisi:
1.      İpek Öztosun
2.      Sedanur Çelik
3.      Rikki Lee Roath

23K Erkekler Kategorisi:
1.      Fırat Dizman
2.      Ferhat Toprak
3.      Özgür Axaman

10K Kadınlar Kategorisi
1.      Bennur Öncel
2.      Selma Akgün
3.      Eileen Aydın

10K Erkekler Kategorisi
1.      Orçun Orakoğlu
2.      Akın Yeniceli
3.      Mehmet Öztürk

 

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu