GündemManşetSporTurizm

7’DEN 77’YE HERKES 1. BODRUN ULTRA MARATONUNDA KOŞTU

bodrum ultra maratonuBodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen  “Bodrun Ultra Maratonu”, 10 ülke, 28 ilden 600’e yakın yetişkin ile 50 civarı çeşitli yaş gruplarından çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

Bodrum Belediye Meydanı’ndan start verilen ve 50, 23, 10 km’lik üç farklı parkurda koşulan BodRUN Ultra Maratonu öncesinde antrenörler eşliğinde topluca ısınma hareketleri yapıldı.

Maratonda çocuklara atletizmi sevdirmek amacıyla saat 500 metrelik bir koşu düzenlendi. Koşu öncesi ısınma hareketleri tamamlayan minikler renkli görüntüler ortaya çıkardı.

Anne ve babalarının destekleriyle koşuyu tamamlayan bazı çocuklar küçük kazalar geçirirken bazıları ise koşu sonrası nefes nefese kaldı. “1” göğüs numarasıyla yarışan çocukların tümü koşu sonrasında kürsüye çıkarak hediyelerini aldı.

Turizm bölgesi Bodrum’da ilk kez düzenlenen maratona önümüzdeki yıl daha fazla sporcunun katılması hedefleniyor.

Yaş sınırlamasının olmadığı uzun mesafe arazi koşuları ise sporcuları bir hayli zorladı. Bodrum merkezinde start alan koşu, İçmeler Mevkii dağlık alanından dolaşan parkur ile yine Bodrum Belediye Meydanında sonlandı.

10 km.lik arazi koşusunun birincisi İstanbul’dan yarışa katılan Orçun Ocakoğlu oldu. Zorlu parkuru katılan bayan sporcularda başarıyla koşuyu tamamladılar.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sporla turizmi birleştirdiğimiz zaman her şey çok daha güzel oluyor. Bugün, Kasım ayının sonlarına yaklaştığımız bu günde, 600 sporcunun Bodrum’da hem yarışması hem Bodrum’un ne kadar daha güzel olduğunu görmesi, aynı zamanda ülkelerine döndüklerinde, Bodrum’un güzelliklerini anlataraktan bizim bir turizm elçisi olacaklar.”

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu