GündemKültür Sanat

DAYLAKLAR KIZILAĞAÇ ARENASINDA BOY GÖSTERDİ

Bodrumda yilin ilk guresi (8)Bodrumlu deveciler tarafından düzenlenen “Daylak Güreşi” Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi Deve Güreşi Arenasında yapıldı.

Güreşi, aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da bulunduğu çok sayıda vatandaş izledi. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum’da ilk defa gerçekleştirilen daylak güreşinde; Bodrum, Aydın’ın İncirliova ilçesi ve Milas’tan gelen yaklaşık 60 daylak deve güreşti. Organizasyon komitesi üyesi Mustafa Oduncuoğlu, güreşin şenlik havasında geçtiğini ifade ederek; “Daylak deve güreşi etkinliği ilke defa yapılıyor. Etkinlikte aynı zamanda vatandaşlarımıza keşkek pilav ve ayran ikramlarında da bulunduk. Bu güreşlerin yapılmasının amacı; deveci arkadaşlarımızı, dostlarımızı, bu sene yapılacak olan güreşlerden önce bir araya getirmek ve bağlarımızı güçlendirmekti.” dedi.

Yedi yaş altı develere daylak denildiğini de belirten Oduncuoğlu ayrıca deve sahiplerine verdiği desteklerden dolayı, tüm deveciler adına Mehmet Kocadon’a teşekkür etti.

 

Etkinliğe katılan ve etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Yerel değerlerimizi ve kültürümüzü yansıtan etkinlikleri elimizden geldiğince destekliyoruz. Kendi güzelliklerini, kendi kültürlerini yaşayarak o toplum, birlik – beraberlik gücünü kendinde bulur. Bodrum yarımadasındaki sevgi, saygı ve hoşgörü kültürü de, değerlerimizi korumamızdan ve yaşatmamızdan geliyor. Ben kültürünü ve geleneklerini yaşatan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu