GündemKültür SanatManşet

4. ERKAN DÜLGEROĞLU SERAMİK ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR

afişBodrum Sağlık Vakfı’nın, engelli bireyleri ve sanatçıları bir araya getirerek her yıl düzenlediği seramik çalıştayı kapsamında bu yıl da farklı bir anlayışla yapılacak.

“Sıraltı dekor tekniği uygulamaları” 4. Erkan Dülgeroğlu Seramik Çalıştayı 8-11 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek.  Her sene çalıştay sonrası ortaya çıkan ürünleri satarak vakfa gelir elde etmek ve Bodrum’a kalıcı eserler bırakmak amacıyla düzenlenen çalıştayda bu yıl, hazır bisküvi tabaklar üzerine ve bisküvi karo üzerine sıratlı dekor çalışmaları yapılacak.

Bluart Dijital Dekorasyon firmasının ana sponsorluğunu yaptığı çalıştayda, Bodrum Sağlık Vakfı Seramik Atölyesi, çeşitli üniversitelerden Akademisyenler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum G.S.F.’nin Öğretim Elemanları, Bodrum’da yaşayan sanatçılar ve ünlülerin de destek verdiği ve Bodrum Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi bünyesinde bulunan engelli bireylerin de katılımı ile tabak, karo boyamaları gerçekleştirilecek.

Ayrıca, ünlü isimlerden Devrim Erbil, Ali Atmaca, Mine Söğüt, Bahadır Baruter, Jehan Barbur ve Bodrum Masalı dizi oyuncuları da tabak boyayarak etkinliğe katkıda bulunacaklar. Yaklaşık 60’a yakın katılımcının destek verdiği ve ürettiği tabakların bir sergi ile satışa sunulması, karoların ise belediyenin tahsis edeceği bir alanda ve Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri binasında sergilenmesi hedefleniyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu