bodrum time

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

ant yapi

DR. HIDIR MENTEŞE’DE MUHTARLARLA BULUŞTU

bodrum time
DR. HIDIR MENTEŞE’DE MUHTARLARLA BULUŞTU
51
09 Mart 2019 - 17:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dr.Mehmet Nil Hıdır, 31 Mart Yerel Seçimleri’ne sayılı günler kala Menteşe’de muhtarlar ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Menteşe Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş ve Menteşe’de bulunan 50 mahalle muhtarı katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr.Mehmet Nil Hıdır, “Muhtar mahallelinin ilk görüştüğü kişidir, muhtar mahallede devleti temsil eder, devlet adamlığının yanında mahallelinin özelini paylaştığı kişidir. Mahallenin içinde olup hem devletine hem vatandaşına bu kadar yakın olan, bir devlet görevlisi daha yoktur. Muhtarın çalışma saati süresizdir, 24 saat boyunca kapısı vatandaşa daima açıktır. Muhtarlıklar mahallelinin her şeyiyle ilgilenen tek devlet kurumudur. Muhtar mahalleli için bazen doktor, bazen avukat, bazen bir psikologdur. İşte o yüzden diyoruz ki; demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri siyasi partiler ise demokrasinin temel taşı da muhtarlardır.”

Seçim çalışmaları kapsamında zaman zaman Menteşe’nin mahallelerinde de vatandaşlar ile bir araya gelerek  sorunlarını dinleyip taleplerini aldıklarını belirten Dr.Hıdır “ Düğerek’te vatandaş içme suyundan şikayetçi buradaki su, pis kuyu suyu.Arıtma tesisinin akıntısı buraya geliyor.Kocakuyu’dan basılıyor, yağmur yağınca çeşmelerden çamur akıyor diye şikayet ediyorlar. İçme suyu deposu sağlıksız. Kara Muğla Deresi gibi Düğerek’e de dereye beton bir perde istiyorlar. Onlarla konuştuk. Atalarımızdan yadigar sarnıçları anlattım. Bunlar gönül belediyeciliğinin işleri.

Menteşe’de halen doğalgazın ulaşamadığı mahalleler var. Bu mahallelerde sabah erkenden atıyla ormana odun kesmeye giden amcalar,teyzeler var.Mahallelerin tek tek notunu aldık. Allah’ın izniyle oralara 2010’da milletvekilliğim döneminde Muğla’ya doğalgazı getirmenin nasip olduğu gibi o mahallelere doğalgazı da yine biz getireceğiz.

Dolmuş güzergahında yer almayan 150 köyümüz var Muğla genelinde. Menteşe’de de bu sıkıntıyı yaşayan köylü kardeşlerimiz,teyzelerimiz, amcalarımız var. Bu kabul edilemez durumun gerekçesi “belediye zarar eder,kar sağlamayaz” olamaz. Zira belediye bir ticari kuruluş değildir. Kar amacı güdemez. Vatandaşa hizmet üretmekle yükümlüdür. Bizim dönemimizde böyle bir durum söz konusu olmayacak. 150 köyümüze de dolmuş hattı koyacağız ki; yaşlımız, pazarcımız, gencimiz,kadınımız rahatça gideceği yere ulaşsın.

Projelerimizi Pazar günü 16:00’da MSKÜ’de yapacağımız tanıtım toplantısında duyuracağız ama bilmenizi isterim ki; tarım ile turizmi birleştirerek halkımızın sorunlarına çözüm üreten projelere ağırlık verdik. Yine yerel yönetimlerin başarısızlıklarının halka fatura edildiği sistemlerden acil eylem planları ile sizleri kurtarmayı kendimize hedef olarak belirledik. Şoför esnafımızın, çiftçi kardeşlerimizin, denizci kardeşlerimizin, turizmcilerin rant siyasetinden çektiklerine “yetti gari” demek için emaneti bize layık görmenizi diliyoruz.

Sizler ile konuştuğumuzda da bizim bir hükmümüz kalmadı diye serzenişte bulunuyorsunuz. Şunu unutmayın ki muhtar kardeşlerim; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, muhtarlarımızı memnun eden beni de eder.”  sözü var. AK Partili belediye başkanları bu sözle birlikte sizlerin emrine Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından sunulmuştur. Dolayısıyla bizler, sizleri memnun etmek ile yükümlüyüz. Alınacak kararlarda sizinle birlikte hareket etmek,istişare toplantılarında muhtarlarımızı da söz vermek,boynumuzun borcudur.”diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT